Wołyńscy Mikołaje

zobacz więcej (10)

O godne święta dla Polaków na Wołyniu zadbali członkowie Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy z gminy Kazimierz Dolny.

Zmobilizowali oni całą rzeszę osób dobrej woli nie tylko z Kazimierza, ale i z innych części Polski do udziału w akcji Kresowa paczka, w wyniku której zgromadzono blisko 500 kg artykułów spożywczych, słodyczy, herbaty, kakao, a także zabawek, artykułów chemii gospodarczej, kosmetycznej środków opatrunkowych i odzieży.

Ze zgromadzonych darów udało się skompletować 50 paczek, które trafiły do najbardziej potrzebujących pomocy Polaków w Kowlu, Równem, Zdołbunowie i Ostrogu, głównie do osób starszych.
Wizyty wołyńskich Mikołajów z Polski dostarczyły wzruszeń zarówno darczyńcom jak i obdarowanym. Był opłatek. Były kolędy – te tradycyjne i te zupełnie nieznane, wykonywane pięknymi, młodymi głosami kobiet, które dawno przekroczyły osiemdziesiątkę! Były historie.

- I tura Kresowej paczki za nami – mówi Henryk Kozak prezes Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy. –  Trasa licząca 940 km, ok 400 kg żywności i kilkanaście worków z odzieżą dotarło do rodaków na Wołyniu. Wiemy, że przyjęliśmy właściwą formułę, aby paczki trafiały do bezpośrednich odbiorców.

W siedzibie stowarzyszenia czekają kolejne dary. Pojadą one na Wołyń w II turze w styczniu.

- Pomimo dużej liczby akcji charytatywnych, do Kresowej paczki przybyło, i przybywa ciągle, wielu Mikołajów. W związku z tym 20 stycznia pojedzie II tura paczek – mówi Henryk Kozak. – Tym razem planujemy zawitać do Maniewicz, Tuczyna i Żytomierza. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze dołączyć do akcji, to prośba szczególnie o artykuły szkolne, słodycze i konserwy. Otrzymaliśmy wiele sygnałów o chęci pomocy dla sparaliżowanego od urodzenia 18 - letniego Antona w Zdołbunowie, w tej sprawie czekamy na szczegółową odpowiedź od rodziców chłopca. Dziękujemy za przekazane dary, a wszystkim Państwu, którzy aktywnie bierzecie udział w Kresowej paczce, podziękujemy osobiście na konferencji stowarzyszenia, która odbędzie się 17 lutego 2018 r o godzinie 11.00 w Kazimierzu Dolnym.

Dary w II turze Kresowej paczki trafią m.in. do dzieci z zaprzyjaźnionego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tuczynie oraz do podopiecznych sierocińca w Żytomierzu. Można je dostarczać do 13 stycznia bezpośrednio do siedziby stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy w Puławach ul. Kazimierska 10A tel 609 609 700 lub do kazimierskich szkół: Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza przy ul. Nadwiślańskiej i Gminnego Zespołu Szkół w przy ul. Szkolnej.


Fot. Jarosław Kowalczuk
Centrum Kulturalno-Edukacyjnе
im. Tomasza Оskara Sosnowskiego
w Równem

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj sięZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2018.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2018/2019? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę