Wołyńscy Mikołaje

zobacz więcej (10)

O godne święta dla Polaków na Wołyniu zadbali członkowie Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy z gminy Kazimierz Dolny.

Zmobilizowali oni całą rzeszę osób dobrej woli nie tylko z Kazimierza, ale i z innych części Polski do udziału w akcji Kresowa paczka, w wyniku której zgromadzono blisko 500 kg artykułów spożywczych, słodyczy, herbaty, kakao, a także zabawek, artykułów chemii gospodarczej, kosmetycznej środków opatrunkowych i odzieży.

Ze zgromadzonych darów udało się skompletować 50 paczek, które trafiły do najbardziej potrzebujących pomocy Polaków w Kowlu, Równem, Zdołbunowie i Ostrogu, głównie do osób starszych.
Wizyty wołyńskich Mikołajów z Polski dostarczyły wzruszeń zarówno darczyńcom jak i obdarowanym. Był opłatek. Były kolędy – te tradycyjne i te zupełnie nieznane, wykonywane pięknymi, młodymi głosami kobiet, które dawno przekroczyły osiemdziesiątkę! Były historie.

- I tura Kresowej paczki za nami – mówi Henryk Kozak prezes Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy. –  Trasa licząca 940 km, ok 400 kg żywności i kilkanaście worków z odzieżą dotarło do rodaków na Wołyniu. Wiemy, że przyjęliśmy właściwą formułę, aby paczki trafiały do bezpośrednich odbiorców.

W siedzibie stowarzyszenia czekają kolejne dary. Pojadą one na Wołyń w II turze w styczniu.

- Pomimo dużej liczby akcji charytatywnych, do Kresowej paczki przybyło, i przybywa ciągle, wielu Mikołajów. W związku z tym 20 stycznia pojedzie II tura paczek – mówi Henryk Kozak. – Tym razem planujemy zawitać do Maniewicz, Tuczyna i Żytomierza. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze dołączyć do akcji, to prośba szczególnie o artykuły szkolne, słodycze i konserwy. Otrzymaliśmy wiele sygnałów o chęci pomocy dla sparaliżowanego od urodzenia 18 - letniego Antona w Zdołbunowie, w tej sprawie czekamy na szczegółową odpowiedź od rodziców chłopca. Dziękujemy za przekazane dary, a wszystkim Państwu, którzy aktywnie bierzecie udział w Kresowej paczce, podziękujemy osobiście na konferencji stowarzyszenia, która odbędzie się 17 lutego 2018 r o godzinie 11.00 w Kazimierzu Dolnym.

Dary w II turze Kresowej paczki trafią m.in. do dzieci z zaprzyjaźnionego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tuczynie oraz do podopiecznych sierocińca w Żytomierzu. Można je dostarczać do 13 stycznia bezpośrednio do siedziby stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy w Puławach ul. Kazimierska 10A tel 609 609 700 lub do kazimierskich szkół: Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza przy ul. Nadwiślańskiej i Gminnego Zespołu Szkół w przy ul. Szkolnej.


Fot. Jarosław Kowalczuk
Centrum Kulturalno-Edukacyjnе
im. Tomasza Оskara Sosnowskiego
w Równem

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj sięZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę