Wisła w Kazimierzu bezpieczna

Skomentuj (7)

Wysoka woda na Wiśle nie stanowi zagrożenia dla Kazimierza, zwłaszcza że jej poziom stale opada.

Na Wiśle utrzymuje się wysoki stan wody. Sytuacja jest stale monitorowana przez odpowiednie służby i nie ma zagrożenia dla Miasteczka. Najwyższy stan wody – 4,5 m zaobserwowano w weekend. Istniały nawet obawy, że wstrzymany zostanie ruch statków.

- Statki kursują normalnie – mówi kazimierski armator Henryk Skoczek. – Nie ma takiej wysokiej wody, żeby nie można było pływać.

Woda stale opada. Wczoraj wynosiła 3,9 m, dziś już 3,7 m i według prognoz na najbliższe dni ma wynosić jutro 3,4 m. Po ostatnich ulewach spodziewany jest 14 czerwca wprawdzie wzrost poziomu rzeki, ale niewielki – do 3,52 m.

Obfite deszcze dały się natomiast we znaki mieszkańcom miejscowości Rzeczyca w gminie Kazimierz, gdzie oberwanie chmury w pobliskim Rąblowie spowodowało lokalne podtopienia także w Rzeczycy. Konieczna była interwencja straży pożarnej. Sytuacja jest już opanowana.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę