Wisła w Kazimierzu bezpieczna

Skomentuj (7)

Wysoka woda na Wiśle nie stanowi zagrożenia dla Kazimierza, zwłaszcza że jej poziom stale opada.

Na Wiśle utrzymuje się wysoki stan wody. Sytuacja jest stale monitorowana przez odpowiednie służby i nie ma zagrożenia dla Miasteczka. Najwyższy stan wody – 4,5 m zaobserwowano w weekend. Istniały nawet obawy, że wstrzymany zostanie ruch statków.

- Statki kursują normalnie – mówi kazimierski armator Henryk Skoczek. – Nie ma takiej wysokiej wody, żeby nie można było pływać.

Woda stale opada. Wczoraj wynosiła 3,9 m, dziś już 3,7 m i według prognoz na najbliższe dni ma wynosić jutro 3,4 m. Po ostatnich ulewach spodziewany jest 14 czerwca wprawdzie wzrost poziomu rzeki, ale niewielki – do 3,52 m.

Obfite deszcze dały się natomiast we znaki mieszkańcom miejscowości Rzeczyca w gminie Kazimierz, gdzie oberwanie chmury w pobliskim Rąblowie spowodowało lokalne podtopienia także w Rzeczycy. Konieczna była interwencja straży pożarnej. Sytuacja jest już opanowana.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę