Wisła w Kazimierzu bezpieczna

Skomentuj (7)

Wysoka woda na Wiśle nie stanowi zagrożenia dla Kazimierza, zwłaszcza że jej poziom stale opada.

Na Wiśle utrzymuje się wysoki stan wody. Sytuacja jest stale monitorowana przez odpowiednie służby i nie ma zagrożenia dla Miasteczka. Najwyższy stan wody – 4,5 m zaobserwowano w weekend. Istniały nawet obawy, że wstrzymany zostanie ruch statków.

- Statki kursują normalnie – mówi kazimierski armator Henryk Skoczek. – Nie ma takiej wysokiej wody, żeby nie można było pływać.

Woda stale opada. Wczoraj wynosiła 3,9 m, dziś już 3,7 m i według prognoz na najbliższe dni ma wynosić jutro 3,4 m. Po ostatnich ulewach spodziewany jest 14 czerwca wprawdzie wzrost poziomu rzeki, ale niewielki – do 3,52 m.

Obfite deszcze dały się natomiast we znaki mieszkańcom miejscowości Rzeczyca w gminie Kazimierz, gdzie oberwanie chmury w pobliskim Rąblowie spowodowało lokalne podtopienia także w Rzeczycy. Konieczna była interwencja straży pożarnej. Sytuacja jest już opanowana.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę