Wirtualny konkurs plastyczny

Jesteś uczniem szkoły podstawowej i nie masz pomysłu na zagospodarowanie wolnego czasu? Weź udział w wirtualnym konkursie plastycznym „Wielka mała przestrzeń” przygotowanym przez Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki.
Przymusowe wolne dni początkowo niosły radość, szczególnie dzieciom i młodzieży. Oznaczały przecież odpoczynek od szkoły. Kiedy jednak okazało się, że ten wolny czas się wydłuża a dodatkowo nie można opuszczać domów, przestało być tak kolorowo. Po kilku tygodniach nawet ulubiona gra komputerowa czy książka przestają być atrakcyjne. Jak zagospodarować swój wolny czas? Czym się zająć? Tu z pomocą przychodzi Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki, który ogłosił wirtualny konkurs plastyczny pt. „Wielka mała przestrzeń”.
- Spróbujcie na znane, bliskie otoczenie spojrzeć inaczej. Przyjrzyjcie się mu z bardzo, bardzo bliska albo z dużego oddalenia. Dotknijcie. Jaki coś ma kształt, jakie jest w dotyku, w barwie, fakturze. Rozejrzyjcie się. Kto powiedział, że można malować tylko farbami, kredkami? A pasta do butów, zębów, mydło, kasze, stare gazety, folia, ścinki, odpadki – wokół jest tyle materiałów z których można tworzyć. Spróbujcie stworzyć kolaż z tego, co Wam wpadnie w ręce. Poszukujcie, bawcie się – piszą organizatorzy konkursu. - Nagrody czekają!
Jest to konkurs plastyczny w technice kolażu dedykowany dzieciom i młodzieży klas „0”- VIII z terenu gminy Kazimierz Dolny. Tematem jest zaprezentowanie własnych doznań i przeżyć z pobytu w domu w czasie kwarantanny, odnajdywanie się i radzenie sobie w „nowej rzeczywistości”. Uczestnicy mają za zadanie przygotowanie  jednej pracy, która łączy w sobie dowolne techniki plastyczne i różnorodność materiałów. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, samodzielnie wykonaną pracę.
Poprawnie opisane zdjęcia prac musimy dostarczać drogą mailową na adres kokpit@kokpit.com.pl do 8 maja 2020 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 16 maja 2020 roku.
Prace będzie oceniać jury następującym w składzie:
Michał Smółka - Jeden z założycieli  Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, uprawia malarstwo sztalugowe, pastelowe i akwarelowe.
Tomasz Sikora - Fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 84 wydawnictw autorskich.
Bartłomiej Pniewski – Projektant, prowadzi Galerię Klimaty i dom pracy twórczej, prezes Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza.
Magdalenia Mazur - Instruktor Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.
Więcej informacji na temat konkursu znaleźć można na stronie Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę