Wiosna Kobiet!

Dzień Kobiet w Kazimierzu przybierał różne nazwy. Kazimierz bywał Kobietą, bywał też zwykłym też Kazimierskim Dniem Kobiet. W tym roku moc kobiecości ujawni się podwójnie: w dwa marcowe weekendy. Przed nami Wiosna Kobiet!
W dwie najbliższe marcowe soboty Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza na Wiosnę Kobiet! Wydarzenie organizowane z okazji Ósmego Marca obejmie łącznie cztery spotkania: warsztaty ceramiczne, krawieckie i malowania na porcelanie oraz spotkanie literackie poświęcone sile kobiet w życiu i literaturze.

Program:
7 marca:
11.00 – 13.00  Warsztaty ceramiczne lepienia ręcznego w glinie naturalnej. Prowadzenie: artystka ceramiki Olena Suvorowa.
14.00 – 16.00 Warsztaty malarstwa na porcelanie. Prowadzenie: Dorota Opolska – Maksym.


14 marca:

11.00 – 14.00 Warsztaty szycia maskotki owieczki. Prowadzenie: Anna Szymańska.
15.00 „Medalion z ametystem” - o sile kobiet w życiu i literaturze rozmawiają pisarki: Anna Bolecka i Maja Wolny.

Anna Bolecka jest nagradzaną autorką wielu  powieści (m.in „Biały kamień”, „ Kochany Franz”).  W jej ostatniej książce „Medalion z ametystem” żyjąca na przełomie XIX i XX w. bohaterka  uświadamia  sobie, że jej mąż nie powróci z podróży do Ameryki. Konieczność utrzymania czwórki dzieci zmusza ją do wynajmowania części mieszkania lokatorom. Wkrótce jej salon przeobraża się w miejsce spotkań młodopolskich literatów, arenę światopoglądowych dyskusji, artystycznych sporów i gorących romansów. Czasy się zmieniają, kolejne stulecie przynosi miastu polityczne i społeczne niepokoje, wprowadza również inną modę i konwenanse.

Maja Wolny - pisarka, kurator wielu międzynarodowych wystaw, autorka esejów, sztuk teatralnych, powieści: „Kara”, „Dom Tysiąca Nocy”, bestselerowych „Czarnych liśc”, „Księgobójcy” oraz „Powrotu z Północy”. 18 września 2019 r. ukazała się jej najnowsza powieść „Jasność”. Mieszka i tworzy w dwóch krajach: Polsce i Belgii. Jako jedyna kobieta przejechała przez Syberię z bagażem podręcznym.

Wszystkie spotkania są bezpłatne!


Warsztaty tylko dla dorosłych. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu 81 881 00 40. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Organizator: Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę