Wielki Dziadowski Kazimiernikejszyn Trail

Skomentuj (5)

zobacz więcej (14)

W lipcu rusza kolejna edycja Festiwalu Kazimiernikejszyn. Jednym z wydarzeń, które tworzą program imprezy jest Wielki Dziadowski Kazimiernikejszyn  Trail. Zapisy już trwają.

Wielki Dziadowski Kazimiernikejszyn  Trail to bieg przełajowy na dystansie 10 km, którego trudna, ale malownicza trasa wiedzie wąwozami, leśnymi ścieżkami i polnymi drogami Kazimierza oraz Mięćmierza. Chcielibyście wziąć udział w biegu? Nie traćcie czasu. Zapisy już trwają.

- Do tej pory swój udział zgłosiło ponad 40 osób, ale mam nadzieję, że w biegu wystartuje 150 uczestników – mówi Jarek Bartoszek, organizator Wielkiego Dziadowskiego Kazimiernikejszyn  Trailu. – Jest to bieg trudny i zapewnie niektóre osoby boją się wystartować. Ale ja oczywiście gorąco zapraszam.

Wielki Dziadowski Kazimiernikejszyn  Trail 2016 odbędzie się w ramach festiwalu Kazimiernikejszyn, który tego lata zawita do nadwiślańskiego Miasteczka w dniach 7-10 lipca.

Trasa biegu jest bardzo zróżnicowana. Prowadzi malowniczymi wąwozami, drogami i ścieżkami. Jest to klasyczny bieg górski o bardzo wymagającej topografii.

- Trudność polega przede wszystkim na tym, że trasa jest bardzo wymagająca – mówi Jarek Bartoszek. – Jest dużo podbiegów, biegi są bardzo intensywne a wszystko dzieje się w terenie, co jeszcze bardziej utrudnia pokonywanie takiej trasy. Po asfalcie biega się dużo łatwiej niż w terenie. Pierwszy kilometr tego biegu jest podbiegiem w górę, po wąwozie pełnym ziemi i kamieni, więc robi to swoje.

Na trasie znajdują się ostre podbiegi o różnicy wzniesień do 80 m na odcinkach 300 m – 400 m. Ale są także długie i proste fragmenty pozwalające na złapanie oddechu.

- Bieg odbędzie się w pięknym terenie, bo takie są nasze kazimierskie okolice – mówi Jarek Bartoszek. – Dla każdego biegacza, który trasę pokona, będzie to niezapomniane 10 km albo najbardziej męczące 10 km w życiu. Bo jest ona naprawdę trudna. Ale ludzie oczekują takich wyzwań.

Co ważne, ze względu na trudność trasy w biegu mogą wziąć jedynie osoby pełnoletnie. Opłata startowa wynosi 30 zł. Zapisy trwają do 7 lipca.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Paweł
  PILNE!
  Odsprzedam pakiet startowy. Zapraszam po kontakt w wydarzeniu https://www.facebook.com/events/1635655566751823/?active_tab=posts
 • Romek
  podobno kto dużo biega to łysieje
 • Tom
  Kazimierz stanie się miastem biegaczy i biegaczek!
 • biegam
  Biegi to jeszcze nie zakazane? Nijaki Sasin z PIS rzecz jasna zabierze sie za to... I biegac beda wszyscy do Kosciola.
  • nie biegam
   Ależ masz wielki kompleks. Wszystko ci się z PIS kojarzy. I że ci zabiorą. Bolało oderwanie od koryta, co? I nie powiem żeby mi się to nie podobało :)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę