Wielkanoc w Polsce

Skomentuj (3)

Już po raz XIX na Lubelszczyznę na zaproszenie Stowarzyszenia Wspólne Korzenie przyjadą Polacy ze Wschodu. Niektórzy z nich trafią także do kazimierskich rodzin.

Stowarzyszenie „Wspólne Korzenie” wraz z Urzędem Miasta Lublin już po raz XIX organizuje pobyt w Ojczyźnie naszych Rodaków w ramach akcji „Wielkanoc w Polsce 2018”. Uczestnikami pielgrzymki są przede wszystkim ludzie starsi potomkowie dawnych zesłańców. W tym roku przyjadą osoby z: Rosji: Omska, Barnauła, Lesosibirska, Irkucka, Moskwy Kazachstanu: Astany, Karagandy, Kokczetawu, Szczuczińska, Kirgizji: Oszu, Biszkeku, Wschodniej Ukrainy: Doniecka, Charkowa, Sumy oraz Krymu, Białorusi: Mińska, Łotwy: Daugawpiłsa.

Pani Nadia spod Omska przyjechała do Polski, którą znała jedynie z opowieści babci, siedem lat temu w ramach akcji Wielkanoc w Polsce 2011. Święta spędziła w gościnnych progach Ryszarda Rybczyńskiego w Parchatce. To była niezwykła Wielkanoc pełna odkrywania polskości, poszukiwania korzeni i wzruszeń. Od tamtej pory minęło siedem lat i w tym czasie pan Ryszard przyjmowała gości ze Wschodu trzykrotnie, w tym roku również otwiera dla nich drzwi.

- Szansę na przyjazd do Polski ci ludzie w większości mają raz w życiu. Jest to dla nich, jak mówią, podróż ich życia. Szczególnie ze wsi syberyjskich. Często jest tak, że na pokrycie kosztów przyjazdu jednej osoby składa się cała wieś – mówi Ryszard Rybczyński. – Jedna z osób, dziękując za gościnę, powiedziała – że ona wiedziała, że jest raj, ale teraz ona wie. jak tan raj wygląda. Nasza gościnność im się od nas należy.

W tym roku na otwarte serca kazimierzaków czeka jeszcze dwie osoby.

Stowarzyszenie Wspólne Korzenie zwraca się z prośbą o przyjęcie naszych Rodaków do swoich domów. Pielgrzymi przebywać będą w Lublinie: dn. 31 marca – 3 kwietnia (3 dni) oraz 7 – 10 kwietnia (3 dni) (3 - 7 kwietnia – wyjazd do Krakowa, Częstochowy i Warszawy)

- Liczymy na Państwa gościnność, chcielibyśmy aby ich pobyt w Ojczyźnie, był wydarzeniem rodzinnym – piszą członkowie stowarzyszenia Wspólne Korzenie. – Goszcząc w Państwa domach przez kilka dni świątecznych, nasi Rodacy z pewnością będą mogli poczuć polską gościnność. Z góry serdecznie dziękujemy za życzliwość i dobroć.

Kontakt: Józef Husarz, tel. kom. +48/ 691 965 252 tel. /48-81/ 466-19-23 , e-mail: jozef.husarz@lublin.eu Zbigniew Wojciechowski, tel kom +48 535 987 494

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

  • Ryszard
    Dla uściślenia tylko dodam, że podejmujemy naszych gości rodzinnie. To znaczy, z żoną Anną i dziećmi.
  • Redakcja
    Wpis umieszczony został pod artykułem niezwiązanym z treścią komentarza. Dlatego został wyłączony. Prosimy komentować pod odpowiednim newsem.
  • Redakcja
    Jeden z komentarzy został wyłączony. Prosimy o wpisy na temat powyższego artykułu.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2020. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2020 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę