Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Skomentuj (5)

zobacz więcej (7)

Już po raz szósty mieszkańcy Kazimierza i odpoczywający tu goście mogli wspomóc działalność Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze przeznaczone są na pomoc dzieciom nie tylko z Polski, ale i z dotkniętej kataklizmem Sri Lanki.

9 stycznia. Kilka minut po ósmej. Wczesny ranek. Na rynku pusto. Ostatni spóźnialscy śpieszą się na poranną mszę. Ale kwestorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z uskrzydlonymi puszkami już stoją w pełnej gotowości.

Tak w Kazimierzu zaczął się 13 - ty finał słynnej Orkiestry.
Dla sztabu przy Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, który organizuje się nieprzerwanie od 6 lat pod przewodnictwem Bożeny Górczyńskiej, zbierało pieniądze 34 wolontariuszy, głównie ze szkoły nad Wisłą, ale także i innych szkół kazimierskich i nawet puławskich. Ludzie przyzwyczajeni już do tej akcji chętnie zamieniali pieniążki na czerwone serca Wielkiej Orkiestry. Niektórym udało się w podziękowaniu za datek otrzymać orkiestrowy balonik - też w kształcie serca.

Wolontariusze rywalizowali ze sobą, komu uda się zebrać najwięcej pieniędzy, czyja puszka będzie najcięższa... Na kazimierskim rynku wszystkich zdystansowała mała Mariela, której udało się zyskać sympatię darczyńców anielsko - jasełkowym kostiumem, który doskonale pasował do uskrzydlonej skarbonki. Ale najwięcej uzbierała Angelika Kasiak z Zespołu Szkół w Kazimierzu, Mariela Soria ze Szkoły nr 10 w Puławach była druga, a Karolina Górczyńska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Puławach - trzecia.

Pieniądze z tych i pozostałych puszek oraz kwesty przeprowadzonej wśród kazimierskich uczniów złożyły się na sumę 7837,68 zł. Przesłane do Warszawy, przekazane zostaną na nowoczesne metody diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii, a część - na wyposażenie w sprzęt medyczny oddziału noworodkowo-dziecięcego w jednym z wybranych szpitali na Sri Lance.

W imieniu dzieci kazimierscy wolontariusze dziękują wszystkim ofiarodawcom za dar serca.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • krzysztof (gość)
  Obserwator powiedz to dzieciom którym ta akcja bardzo pomogła i ich rodzinom.
  A może sam zrobiłeś więcej, do krytyki każdy szybki...do zrobienia czegoś nie koniecznie.
 • obserwator (gość)
  co wy wkręcacie. owsik to zły człowiek!!!
 • Magunia (gość)
  No Siostra... Mariela swoj ą słodyczą podbija serducha wszystkich :) Ona i bez skrzydełek dałaby radę :)
 • Krzysztof Cz. (gość)
  Orkiestra Gorących serc, cieszę się że ja również mogłem w niej zagrać wspomagając nasz szkolny sztab prowadzony przez Bożenkę, jako wolontariusz z synem Bartkiem oraz uczestnik licytacji: krawat i kalendarz.
  Wielkie dzięki ofiarodawcom, pomysłodawcom i "grającym"
  I oby tak do końca i jeden.............:)
 • karol (gość)
  "Aniołek" był SUPER!!! To On mnie "uskrzydlił". Dziękuję Ci Aniołku:)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2022! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2022. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę