Wieczór andrzejkowy w Kazimierzu Dolnym

Zbliżają się andrzejki – najbardziej tajemnicza noc w roku. Jeśli nadal szukacie ciekawych propozycji andrzejkowych zabawa, zapraszamy do Kazimierza!

Andrzejki 2014 przypadają w weekend. Warto więc skorzystać z tej sposobności i połączyć andrzejkową zabawę z dłuższym pobytem w Kazimierzu Dolnym.


Andrzejkowy piątek 28 listopada


Godz. 16.00 – Kino za Rogiem: "W kręgu miłości" reż. Felix Van Groeningen – Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

W kręgu miłości (2012)
rodzaj: fabularny
gatunek: dramat
produkcja: Belgia, Holandia
reżyseria: Felix Van Groeningen
scenariusz: Felix Van Groeningen, Carl Joos zdjęcia: Ruben Impens
muzyka: Bjorn Eriksson
obsada: Vaerle Baetens, Nell Cattrysse, Johan Haldenbergh
kat. wiek.:16 czas trwania:1 godz. 51 min.
Historia trzech faz związku mężczyzny i kobiety: porywającego i namiętnego początku, rodzinnej stabilizacji i jej załamania w obliczu wielkiego dramatu. Prywatne życie Didiera i Elise, muzyków bluegrassowych, odbija się w ich twórczości, która staje się jego poetycką syntezą: od żywiołowych miłosnych piosenek do przejmujących ballad o bólu i samotności.
Świetnie zagrany, bardzo prawdziwy film o wielkiej miłości, która musi się zmierzyć z wielkim cierpieniem.
Nagrody:
2013 - Berlinale:
- Nagroda Publiczności - Felix van Groeningen
- Nagroda Specjalna - Felix van Groeningen
2013 - Europejska Nagroda Filmowa - Najlepsza europejska aktorka roku - Vaerle Baetens
Wstęp 5 zł.

Godz. 17.30 - Wojenne tajemnice najcenniejszego obrazu Czartoryskich - spotkanie autorskie - Starostwo Powiatowe w Puławach Al. Królewska 19 sala 102 (parter)

„Wojenne tajemnice najcenniejszego obrazu Czartoryskich” – spotkanie z dr Robertem J. Kudelskim autorem książki „Zaginiony Rafael” * Organizatorzy: Muzeum im. Izabeli księżnej Czartoryskiej w Puławach i Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Teraz”.

Andrzejkowa sobota 29 listopada


Godz. 10.00 - Warsztaty ekochoinek w Muzeum Przyrodniczym – Muzeum Przyrodnicze ul. Puławska

Podczas warsztatów każdy z uczestników własnoręcznie wykona ozdobę, która wniesie odrobinę świątecznego nastroju do naszych domów * W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy chętni po wcześniejszym zgłoszeniu. Zapisy przyjmujemy od 24 do 27 listopada w biurze Muzeum Przyrodniczego (ul. Puławska 54, Kazimierz Dolny) lub pod numerem telefonu: 81 8810326 * Udział w warsztatach jest bezpłatny, zapewniamy również niezbędne materiały * Czas trwania warsztatów to około 2-3 godziny * Ilość miejsc ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

godz. 12.00 –  Kino za Rogiem: "Robaczki z Zaginionej Doliny" reż. Thomas Szabo, Helene Giraud – Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

 "Robaczki z Zaginionej Doliny"  (2013)
rodzaj: animowany
gatunek: film dla dzieci
produkcja: Belgia, Francja
reżyseria:Thomas Szabo, Helene Giraud
scenariusz: Helene Giraud, Thomas Szabo
muzyka: Herve Lavandier
kat. wiek.:7 czas trwania:1 godz. 25 min.
Niedzielny piknik dwojga młodych ludzi kończy się niespodziewanie szybko i na łące pozostaje kilka porzuconych rzeczy, wśród nich pudełko z kostkami cukru. Resztkami błyskawicznie zajmują się pracowite czarne mrówki, a gdy odkryją, co kryje mały metalowy przedmiot, zrozumieją, że trafiły na prawdziwy skarb. Niestety, w drodze do mrowiska trafiają na żarłoczne i agresywne mrówki czerwone, które usiłują przejąć słodki majątek. Między Czarnymi i Czerwonymi dochodzi do wielkiej bitwy, w której o zwycięstwie zdecyduje pomysłowość i odwaga zaprzyjaźnionej z Czarnymi małej biedronki.
Wstęp: 5 zł.

Godz. 16.00 –  Kino za Rogiem: "Lęk wysokości" reż. Bartosz Konopka – Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

 "Lęk wysokości"  (2011)
rodzaj: F fabularny
gatunek: psychologiczny
produkcja: Polska
reżyseria: Bartosz Konopka
scenariusz: Bartosz Konopka, Piotr Borkowski
zdjęcia: Piotr Niemyjski
muzyka: Maciej Cieślak
obsada: Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Dorota Kolak, Magdalena Popławska
kat. wiek.:12 czas trwania:1 godz. 26 min.

Poruszająca historia młodego dziennikarza, którego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o tym, że jego ojciec trafił do szpitala psychiatrycznego, a on, syn, jest jedyną osobą, która może mu pomóc. Czy człowiek skoncentrowany dotąd na osobistym sukcesie będzie w stanie zrozumieć i wziąć odpowiedzialność za chorego ojca? Jakiej prawdy o sobie dowie się przy tej okazji?
Nagrody:
2011 - Gdynia Film Festival - Nagroda za debiut reżyserski lub drugi film - Bartosz Konopka
Wstęp 5 zł.

Godz. 17.00 – Nocne zwiedzanie Kazimierza – Studnia przy Rynku

Niezwykła nocna wycieczka po Kazimierzu Dolnym!
Co w programie: Spacer z latarniami po Rynku, przejazd eko-busikami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami. Kieliszek kazimierskiej nalewki dla kurażu
Kiedy: 29 listopada 2014 – godz. 17:00.
Gdzie się spotykamy: studnia na Rynku (Kazimierz Dolny).
Cena: dorośli/ 42 zł,
dzieci do lat 7/ 5 zł,
młodzież/ 21 zł
Cena zawiera: koszt przewodnika, przejazd eko-busikami, kieliszek nalewki, lub sok dla dzieci.
Zgłoszenia i rezerwacje: biuro@kazimierz-tour.pl lub tel. 604-116-147

godz. 18.00 –  Kino za Rogiem: "Łowcy głów" reż. Morten Tyldum – Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

 "Łowcy głów"  (2011)
rodzaj: fabularny
gatunek:T thriller
produkcja: Niemcy, Norwegia
reżyseria: Morten Tyldum
scenariusz: Ulf Ryberg
zdjęcia: John Andreas Andersen
muzyka: Trond Bjerknes, Jeppe Kaas
obsada: Aksel Hennie, Nikolaj Coster-Waldau, Synnoeve Macody Lund, Eivind Sander
kat. wiek.:16 czas trwania:1 godz. 36 min.
Roger jest świetnym headhunterem, ale nie byłby w stanie utrzymać swojego luksusowego domu i pięknej żony jedynie z pensji. Po godzinach dorabia więc… okradaniem domów swoich klientów z dzieł sztuki. I czeka - na okazję, która ustawi go do końca życia. Okazja wreszcie się nadarza, szczęście jest na wyciągnięcie ręki, ale Roger nie wie, że trafił na bardzo, bardzo niebezpiecznego przeciwnika.
Świetnie skonstruowane, znakomicie zagrane kino rozrywkowe najwyższej klasy.
Nagrody:
2013 - Saturny - Najlepszy film zagraniczny
Wstęp: 5 zł.

Godz. 20.00 – Jędrzejówki w Korzeniowej: Koncert KaCeZeta – Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa

Z powodu choroby artysty koncert zostanie przeniesiony na termin późniejszy, o czym poinformujemy. Mimo to w Korzeniowej będzie bardzo tanecznie. Jak zapowiadają organizatorzy - bedą wizuale i muzyka, przy której tupnie nóżką niejeden obywatel...

Bilet wstępu 10 zł.

Andrzejkowa niedziela 30 listopada

Godz. 10.00 - 18.00 - Metamorfozy Fotograficzne - hotel Berberys ul. Szkolna

Godz. 17.00 - Niedziela Literacka: Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata" – Muzeum Nadwiślańskie Oddział Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów ul. Małachowskiego

Spotkanie czytelnicze poprowadzi prof. Zofia Mitosek (UW)

Przez cały andrzejkowy weekend:

Do dnia 2014-11-30 trwa: Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki: Wystawa malarstwa grupy Kontrast

Do dnia 2014-11-30 trwa: Muzeum Nadwiślańskie: "Tam, gdzie więcej sztuki niż świata"

Do dnia 2014-11-30 trwa: Kamienica Celejowska: „Tam gdzie więcej sztuki niż świata. Dawni Mistrzowie kolonii w Worpswede"

Do dnia 2014-11-30 trwa: Kamienica Celejowska: „Paula Modersohn-Becker i artyści z Worpswede"

Do dnia 2014-12-31 trwa: Muzeum Sztuki Złotniczej: „Srebrne prezentacje": Dekoracja środka stołu

Do dnia 2014-12-31 trwa: Muzeum Nadwiślańskie: Prezentacja prac uczniów Liceum Plastycznego w Nałęczowie


Niżej przedstawiamy wybrane propozycje kazimierskich hoteli, pensjonatów, pokoi gościnnych i apartamentów.


Na andrzejkowy wieczór zaprasza Hotel „Zajazd Piastowski”, który oferuje zabawę Klubie Nocnym „Baszta”. Uczestnicy imprezy mogą liczyć nie tylko na świetną andrzejkową atmosferę, ale również powitalnego drinka i kulinarną niespodziankę. Udział w wieczorze andrzejkowym to koszt 50 zł od osoby. Goście hotelu otrzymają atrakcyjny rabat – bilet wstępu wyniesie ich jedyne 30 zł!

 

Na andrzejki zaprasza Hotel Dwa Księżyce, w którym przygotowano trzydniową ofertę pobytową. Obejmuje ona noclegi w komfortowych pokojach i wyżywienie. Goście zostaną powitani nastrojową kolacją, w sobotę zaproszeni na andrzejkowy wieczór z wróżbami.

 

Dom Architekta SARP zaprasza na andrzejkową imprezę w dniu 29 listopada 2014 r. Zabawa rozpocznie o 20:00 pyszną kolacją z lampką wina. Każdy z gości otrzyma ciasteczko z wróżbą! Później zagra DJ i przyjdzie czas, by ruszyć na parkiet!

 

W hotelu Pensjonat Kazimierski czeka oferta dwudniowego wypoczynku na andrzejki 2014. Pobyt rozpocznie się w sobotę kolacją połączoną z zabawą taneczną i loterią andrzejkową. Niedziela z kolei będzie czasem na odzyskanie sił – goście hotelu poświęcą ją na zabiegi SPA i relaks w saunie, jacuzzi lub łaźni.

 

Pokoje u Magdy to dwa wygodne apartamenty z widokiem na Wisłę oraz wygodne, w pełni wyposażone pokoje dla dwóch i trzech osób. Dostępne są tu wszelkie wygody, więc na pewno warto wybrać to miejsce na długi listopadowy weekend.

 

Pensjonacik Basia zaprasza pary i singli na weekend andrzejkowy z kolacją przy świecach i lampce wina. Na gości czekają wygodne pokoje – romantycy mogą zarezerwować pokój z kominkiem – oraz smaczne jedzenie.

 

Osoby, które lubią chodzić własnymi ścieżkami i chciałyby na własną rękę zorganizować sobie andrzejki w Kazimierzu Dolnym, mogą zarezerwować Apartament przy ulicy Czerniawy 4A. Na gości czekają wygodne pokoje z kuchnią i łazienką. Wyposażenie jest nowe, a mieszkanie bardzo przytulne, więc pobyt na pewno będzie udany.

 

Kwatera Agroturystyczna Góry 91 to miejsce, gdzie każdy znajdzie ciszę i spokój oraz wypoczynek w oderwaniu od miasta. Tak można spędzić też tegoroczne andrzejki! Atutem tego miejsca jest jego położenie na przecięciu kilku szlaków turystycznych. Dzięki temu można zaplanować ciekawe jesienne wędrówki po miasteczku.

 

Andrzejki w Domu „Nad Wąwozem” to propozycja dla większej grupy. Wystarczy więc zabrać przyjaciół, by spędzić niesamowity weekend w przy blasku kominka. Dom – z pełnym wyposażeniem – jest do wyłącznej dyspozycji gości!

 

Pensjonat „Zagrodowa Osada” to otoczony lasami kompleks wypoczynkowy, gdzie warto przyjechać niezależnie od pory roku. Na miejscu znajdują się wygodne pokoje z dostępem do internetu, salon z kominkiem i biblioteką. Wieczór andrzejkowy spędzony przy ciepłym blasku ognia z pewnością będzie miłym wspomnieniem gości pensjonatu.

 

Willa IMA organizuje imprezę andrzejkową ze smacznymi przystawkami, kolacją i laniem wosku. Wieczorowi towarzyszyć będzie dobra muzyka. Wyjątkowości andrzejkowemu wieczorowi nada tajemniczy blask świec.

 

UWAGA! Powyższy news powstał na podstawie informacji zawartych w zakładce „Andrzejki 2014”, która znajduje się w naszym portalu – w prawej kolumnie. W treści newsa – jak zawsze – opisano najciekawsze oferty. Jeśli ktokolwiek z Państwa chciałby, by jego obiekt także został tu wymieniony, bardzo prosimy o kontakt mailowy: redakcja@kazimierzdolny.pl

 

(redblasik/AS)

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę