Weź udział w tworzeniu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych!

Skomentuj (6)

Gmina Kazimierz Dolny przystępuje do opracowania bardzo ważnego dla jej rozwoju dokumentu, jakim jest Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych i zaprasza mieszkańców do współtworzenia tego dokumentu. Wystarczy wypełnić ankietę.

Gmina Kazimierz Dolny przystępuje do opracowania bardzo ważnego dla jej rozwoju dokumentu, jakim jest Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych. Opracowanie obejmie lata 2016-2026 i będzie wieloletnim dokumentem programowym o istotnym znaczeniu dla zapewnienia bezpieczeństwa socjalnego mieszkańców, w szczególności grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Jego posiadanie jest niezbędne do skutecznego pozyskiwania środków zewnętrznych na realizację programów pomocy dla potrzebujących mieszkańców naszej gminy.

Strategia obejmie identyfikację problemów społecznych w obszarach:
1.    pomocy społecznej,
2.    profilaktyki uzależnień,
3.    oświaty,
4.    kultury, sportu i rekreacji,
5.    służby zdrowia,
6.    porządku publicznego.

Prawidłowe określenie kierunków działania w powyższych zakresach wymaga zdiagnozowania podstawowych problemów i potrzeb, jakie występują w naszej gminie. Nie uda się tego zrobić bez bezpośredniego zaangażowania jak największej liczby mieszkańców. Państwa opinie, sugestie, propozycje, wskazanie problemów, które wymagają podjęcia działań w pierwszej kolejności czy też obszarów, które w Państwa opinii są marginalizowane, pozwoli na przygotowanie ostatecznego kształtu dokumentu odzwierciedlającego rzeczywisty obraz naszej gminy. Dlatego zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o aktywny udział w wypracowaniu tegoż dokumentu.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kazimierzu Dolnym - koordynujący prace nad strategią - przygotował w tym celu ankietę. Ankieta jest anonimowa i jej wypełnienie zajmuje około 10 min. Formularze są dostępne w:
- Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Lubelska 32/34, pokój nr 205, I piętro,
- Przychodni Zdrowia, ul. Lubelska 32/34, rejestracja,
- Urzędzie Miasta, ul. Senatorska 5, sekretariat.

Zwracamy się z ogromną prośbą o ich wypełnienie i złożenie w terminie do końca października 2015r. w wyżej wymienionych placówkach.

W przypadku pytań lub wątpliwości informacji udziela p. Halina Kozak – kierownik OPS w Kazimierzu Dolnym, ul. Lubelska 32/34, tel. 81  88-10-153.

 

Źródło: Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym

 

 

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Trzeźwy znad Wisły
  Poważnym problemem społecznym jest niezrozumienie problemów społecznych poruszonych przez Pana Pijanego, okazywane przez pana Wacławskiego, ze szczególnym uwzględnieniem przeświadczenia tego ostatniego, że ten przedostatni i tak nic nie zrozumie.
 • Zbigniew Wacławski
  Panie Pijany znad Grodarza, prezentuje Pan bardzo krótkowzroczną perspektywę, choć Pańskie uwagi to składowa dużego zagadnienia. Nie zamierzam tego tłumaczyć bo chyba Pan tego nie zrozumie...
 • pijany znad Grodarza
  Panie Zbigniewie Wacławski.
  Gmina wie, bo wieść gminna niesie, że " bardzo waznym dla Strategii Rozwiązywania Problemow Społecznych" jest ich istnienie, a że istnieją i że są zawarte w tych SZEŚCIU punktach to wcale nie trzeba specjalnych fachowcow.
  Weżmy dla przykladu pkt 6. Jest pewnym, że poruszony zostanie problem cyganek oraz brak patroli policyjnych podczas imprez na Rynku.
  Problem słuzby zdrowia zostal POZYTYWNIE rozwiazany / wczesnoporanne kolejki/.
  Kultura, sport rekreacja. Jest na dobrym poziomie. Oświata - poteżna szkola , sprawna dziallność biblioteki, KOKPiT również sprawny. Profilaktyka uzależnień. Nie wiem, nie wypowiem sie. Pomoc spoleczna. Oj ciężko.
 • Zbigniew Wacławski
  Trzeba przede wszystkim zadać sobie pytanie co to są problemy społeczne.Podane w tekście obszary badań nie obejmują innych jakże ważnych i istotnych zagadnień, jak chociażby ekonomiczno-społecznych,które decydują o jakości życia i perspektyw rozwoju. Myślę, że gmina powinna zaprosić odpowiednie osoby aby wspólnie przemyśleć zakres zagadnień, i być może opracować ankietę dla mieszkańców aby poznać ich oczekiwania. Chyba nadszedł czas aby zrobić coś od początku do końca w sposób fachowy
 • ...

  Moźe Urząd zamieści takową ankietę przy tym artykule?
  Z ciekawością poznam pytania przed wizytą u miejscu jej składania, najchętniej chciałbym móc sam wydrukować taką ankietę i odnieść już wypełnioną.
  Moźe odpowiedzi będą wtedy bardziej przemyślane.
  • Aneta Czerniak
   Popieram, ankieta tylko w wersji papierowej :(

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę