Wczasy nad Wisłą

zobacz więcej (15)

Pomysł na weekend? Wczasy nad Wisłą. Oczywiście w Kazimierzu. To właśnie tu odkryć można ciekawe brzmienia i nietuzinkowych artystów. Wszystko za sprawą cyklu koncertów – Jazz nad Wisłą.

Jazz nad Wisłą to cykl koncertów, które od maja tego roku odbywają się przy bulwarze wiślanym w Kazimierzu. Podczas trzeciego koncertu przed zebraną na brzegu Wisły publicznością wystąpił duet Wczasy. W jego skład wchodzą: Bartłomiej Maczaluk (ur. 1984, pochodzący z Gorzowa Wlkp.) i Jakub Żwirełło (ur. 1991, pochodzący z Olsztyna).

- Ich muzyka jest jak niskobudżetowe wakacje - nieprzewidywalna. Raz uderzają zimną falą lub synth-popowym przebojem w stylu lat 80., innym razem nostalgiczną gitarową piosenką przywołującą wspomnienia z lat 90., nie stronią także od shoegazowych faktur – czytamy w informacji prasowej. - Brzmienie Wczasów opiera się obecnie na gitarach, syntezatorach analogowych i automatach perkusyjnych ze złotej ery synth-popu, a kompozycje przybierają z reguły zwięzłe piosenkowe formy.

Ciekawe, różnorodne brzmienia, przemyślane i często dotyczące ważnych spraw teksty na długo pozostają w pamięci.

Organizatorami cyklu koncertów są: Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Studio KZMRZ oraz Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki.

 

Fragment koncertu zobaczyć można na Facebooku >>>

Skomentuj


Mapa

Trasy spacerowe

Bulwar nad Wisłą


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2019! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2019. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę