Wczasy nad Wisłą

zobacz więcej (15)

Pomysł na weekend? Wczasy nad Wisłą. Oczywiście w Kazimierzu. To właśnie tu odkryć można ciekawe brzmienia i nietuzinkowych artystów. Wszystko za sprawą cyklu koncertów – Jazz nad Wisłą.

Jazz nad Wisłą to cykl koncertów, które od maja tego roku odbywają się przy bulwarze wiślanym w Kazimierzu. Podczas trzeciego koncertu przed zebraną na brzegu Wisły publicznością wystąpił duet Wczasy. W jego skład wchodzą: Bartłomiej Maczaluk (ur. 1984, pochodzący z Gorzowa Wlkp.) i Jakub Żwirełło (ur. 1991, pochodzący z Olsztyna).

- Ich muzyka jest jak niskobudżetowe wakacje - nieprzewidywalna. Raz uderzają zimną falą lub synth-popowym przebojem w stylu lat 80., innym razem nostalgiczną gitarową piosenką przywołującą wspomnienia z lat 90., nie stronią także od shoegazowych faktur – czytamy w informacji prasowej. - Brzmienie Wczasów opiera się obecnie na gitarach, syntezatorach analogowych i automatach perkusyjnych ze złotej ery synth-popu, a kompozycje przybierają z reguły zwięzłe piosenkowe formy.

Ciekawe, różnorodne brzmienia, przemyślane i często dotyczące ważnych spraw teksty na długo pozostają w pamięci.

Organizatorami cyklu koncertów są: Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, Studio KZMRZ oraz Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki.

 

Fragment koncertu zobaczyć można na Facebooku >>>

Skomentuj


Mapa

Trasy spacerowe

Bulwar nad Wisłą


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę