Warsztaty Archeologii Doświadczalnej

Zgodnie z ubiegłoroczną obietnicą Muzeum Nadwiślańskie inauguruje w tym sezonie organizację Warsztatów Archeologii Doświadczalnej. Odbędą się one w dniach 19-29 lipca 2004 w Bielsku k. Chodlika pod hasłem: „Wczesnośredniowieczna ceramika naczyniowa. Produkt – sprzęt – zabytek”.
W trakcie warsztatów odtworzony zostanie cykl produkcyjny słowiańskiej ceramiki, począwszy od wydobycia gliny, poprzez formowanie naczyń aż do ich wypału oraz stosowania w procesie przygotowywania potraw.

Wszystkich, których fascynuje (zawodowo czy amatorsko) ta problematyka zapraszamy do udziału. Warunkiem uczestnictwa jest ukończone 18 lat oraz pokrycie kosztów: noclegów, wyżywienia, materiałów, opieki instruktorskiej i ubezpieczenia.

Na zgłoszenia oczekujemy do dnia 30 czerwca 2004 pod adresem:
Paweł Lis
Muzeum Nadwiślańskie
24-120 Kazimierz Dolny
ul. Senatorska 11/13
tel. (81) 881 01 04, e-mail: celejowska@kazimierz-muzeum.pl

źródło:www.muzeumnadwislanskie.pl

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę