Wały wytrzymają

Skomentuj (7)
Przez Kazimierz przetacza się fala wezbraniowa na Wiśle. Ale woda już stopniowo opada. Powódź nam nie grozi.

W czasie trwania kazimierskich Dni Wisły królowa polskich rzek zgotowała wszystkim niemiłą niespodziankę. Pod wpływem ulewnych deszczy wody w rzece gwałtownie zaczęło przybywać. Wodowskaz na Grodarzu niepokojąco podnosił się w górę od początku czerwca. Dziś w nocy woda dotarła do 640 cm, rano jednak zaczęła opadać.

Jak długo statki widoczne będą spoza korony wałów – jeszcze nie wiadomo. Najważniejsze, że niebezpieczeństwo Miasteczku nie grozi. Patrole strażackie w kilku najbardziej zagrożonych punktach miasta nie wzbudzają niepokoju – wręcz przeciwnie. Mimo wysokiej wody ludzie czują się bezpiecznie. Nie brak chętnych do wycieczek po Wiśle – turyści skwapliwie korzystają z tej dodatkowej atrakcji.

Ostatnio taki wysoki stan wody na Wiśle mieliśmy w marcu br., ale wtedy woda podniosła się tylko do 620 cm i utrzymywała się kilka dni. W miasteczku oprócz kilku podtopionych piwnic nie było większych strat. Wyremontowane wały chronią Kazimierz przed wielką wodą.

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • Anonim (gość)
  No widać że strażacy spisują się nie tylko jak jest wielka woda albo się pali skoro Agnieszce się tak podobało w Kazimierzu
 • Anonim (gość)
  Woda opadla miesiac temu
 • Agnieszka (gość)
  Byłam w Kazimierzu w poniedziałek i bardzo mi sie podobało , byłam na rynku, w muzeum, na zamku i wogóle tam jest przepięknie . Bardzo polecam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • taka jedna (gość)
  Tacy Stażnicy wiślanych brzegów przegonią każdą złowrogą falę.:) Czego dowodem jest świetna "ławeczkowa fotka":) Pozdrawiam z nadwiśłańskim wiatrem:)
 • AU (gość)
  To prawda ............ to zdjecie dwoje na laweczce .............. jedyny stan zagrozenia to,,Milosc,, ....ale - czy jest sie czego bac?...................;)
 • Anonim (gość)
  Jak bym był młodszy to też bym został strażakiem. Jak jest powódz to zawsze chodzą z tak jakoś dostojnie z dumnymi minami po tym wale i widać mają "branie".
 • Tadek (gość)
  Zdjęcie strażaka +1 pilnującego Wisły jest świetne.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę