Wały wytrzymają

Skomentuj (7)
Przez Kazimierz przetacza się fala wezbraniowa na Wiśle. Ale woda już stopniowo opada. Powódź nam nie grozi.

W czasie trwania kazimierskich Dni Wisły królowa polskich rzek zgotowała wszystkim niemiłą niespodziankę. Pod wpływem ulewnych deszczy wody w rzece gwałtownie zaczęło przybywać. Wodowskaz na Grodarzu niepokojąco podnosił się w górę od początku czerwca. Dziś w nocy woda dotarła do 640 cm, rano jednak zaczęła opadać.

Jak długo statki widoczne będą spoza korony wałów – jeszcze nie wiadomo. Najważniejsze, że niebezpieczeństwo Miasteczku nie grozi. Patrole strażackie w kilku najbardziej zagrożonych punktach miasta nie wzbudzają niepokoju – wręcz przeciwnie. Mimo wysokiej wody ludzie czują się bezpiecznie. Nie brak chętnych do wycieczek po Wiśle – turyści skwapliwie korzystają z tej dodatkowej atrakcji.

Ostatnio taki wysoki stan wody na Wiśle mieliśmy w marcu br., ale wtedy woda podniosła się tylko do 620 cm i utrzymywała się kilka dni. W miasteczku oprócz kilku podtopionych piwnic nie było większych strat. Wyremontowane wały chronią Kazimierz przed wielką wodą.

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • Anonim (gość)
  No widać że strażacy spisują się nie tylko jak jest wielka woda albo się pali skoro Agnieszce się tak podobało w Kazimierzu
 • Anonim (gość)
  Woda opadla miesiac temu
 • Agnieszka (gość)
  Byłam w Kazimierzu w poniedziałek i bardzo mi sie podobało , byłam na rynku, w muzeum, na zamku i wogóle tam jest przepięknie . Bardzo polecam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • taka jedna (gość)
  Tacy Stażnicy wiślanych brzegów przegonią każdą złowrogą falę.:) Czego dowodem jest świetna "ławeczkowa fotka":) Pozdrawiam z nadwiśłańskim wiatrem:)
 • AU (gość)
  To prawda ............ to zdjecie dwoje na laweczce .............. jedyny stan zagrozenia to,,Milosc,, ....ale - czy jest sie czego bac?...................;)
 • Anonim (gość)
  Jak bym był młodszy to też bym został strażakiem. Jak jest powódz to zawsze chodzą z tak jakoś dostojnie z dumnymi minami po tym wale i widać mają "branie".
 • Tadek (gość)
  Zdjęcie strażaka +1 pilnującego Wisły jest świetne.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę