W Kęble będzie pogoń za lisem

Skomentuj (1)

Hubertus – święto miłośników koni powraca w okolice Kazimierza. Tradycyjna pogoń za lisem odbędzie się 25 października w Kęble (gm. Wąwolnica) przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Prowadził hulaszcze życie. Jego pasją było łowiectwo. I to las sprawił, że się nawrócił. Hubert z Liège – późniejszy święty, patron jeźdźców, leśników i myśliwych. Wspomnienie liturgiczne o tym świętym w Kościele Katolickim obchodzone jest 3 listopada. Dlatego też w okolicach tej daty odbywają się tradycyjne hubertowiny.

W okolicach Kazimierza w tym roku także odbędzie się tradycyjna pogoń za lisem - podczas której konno ściga się jeźdźca z lisim ogonem przypiętym do lewego ramienia. Ten, kto go zerwie, wygrywa, ma prawo wykonać rundę honorową wokół miejsca pogoni, a za rok sam ucieka jako lis.

Tegoroczny hubertus odbędzie się 25 października w Kęble (gm. Wąwolnica) przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.  To doskonała okazja do przyjrzenia się okolicznym szlakom konnym na obszarze Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień”.

W programie:

11.00 –
Rozpoczęcie imprezy
11.00 – 12.30 – Przejażdżki na koniach i przejażdżki bryczką
12.30 – 12.45 – Prezentacja zajęć hipoterapii
13.00 – 13.30 – Pogoń za „lisem”
13.30 – Biesiada przy ognisku
14.00 – Zabawy dla dzieci i młodzieży

Program dla osób jeżdżących konno:

10.30 –
Spotkanie grup konnych na szlaku w Rąblowie
11.00 – 11.30 – Przyjazd z Rąblowa na teren Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kęble
13.00 – 13.30 – Pogoń za „lisem”
13.30 – Biesiada przy ognisku i prezentacja szlaków konnych oraz ośrodków jeździeckich

Organizatorzy: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kęble i Stowarzyszenie Pomocy i Wspierania Rozwoju Niepełnosprawnych „Szansa”, Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę