VIII Kanał Sztuki

Skomentuj (2)

zobacz więcej (6)

VIII Kanał Sztuki po raz pierwszy miał charakter wystawy tematycznej. Kazimierska Konfraternia Sztuki pokazała swoje obrazy poświęcone Wiśle.

Ponad sto obrazów autorstwa ponad trzydziestu pięciu twórców. Kazimierska Konfraternia Sztuki po raz ósmy zorganizowała plenerową wystawę Kanał Sztuki w korycie Grodarza.

Kanał Sztuki jak co roku jest okazją do prezentacji aktualnej twórczości członków Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. W tym edycji pojawiły się jednak pewne nowości. Pierwszą z nich jest fakt, że po raz pierwszy obrazy wystawione w Grodarzu mają wspólny temat. W roku Wisły – jest nim właśnie Wisła.

- Mamy teraz Rok Rzeki Wisły, co więcej – Rok Wisły mamy w Kazimierzu co roku i wypadało pokazać, jak Wisłą jest obecna w sztuce Kazimierza – mówi dr Waldemar Odorowski prezes Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. – Tutaj pokazujemy współczesną wersję, ale przecież kiedy sięgamy do dziejów malarstwa kazimierskiego, Wisła tam zawsze jest obecna. My pokazujemy tę obecność w różny sposób, na przykład Jacek Kwiatkowski pokazuje to od strony sportowej – na jego fotografiach mamy Wisłę Sandomierz, Wisłę Puławy, Wisłę Kraków. Jest kącik motoryzacyjny, gdzie obrazy prezentują samochody pod wspólnym tytułem „Jedziemy na piknik nad Wisłę”. Ich autorami są zaproszeni przez nas członkowie Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików z Warszawy.

I to jest ta druga wspomniana nowość – po raz pierwszy Konfraternia zaprosiła do wspólnej ekspozycji na Kanale Sztuki inne stowarzyszenia i organizacje twórcze.

W tym roku wernisaż Kanału Sztuki zbiegł się w czasie galą zamknięcia Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, stąd nasze zdjęcia pokazują ekspozycję jeszcze przed oficjalnym otwarciem. Wystawa trwała jak zwykle do północy.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę