U Fryzjera po raz pierwszy

Skomentuj (2)

To będzie ich absolutny debiut w Kazimierzu. Na deskach Knajpy U Fryzjera w sobotę 23 maja o godzinie 20.00 wystąpi czwórka klasycznie wykształconych muzyków w nie tylko żydowskim repertuarze, czyli - Meadow Quartet. Zapraszamy.

Meadow Quartet to powstała w początkach tego roku formacja złożona ze studentów gdańskiej Akademii Muzycznej mieszczącej się przy ulicy Łąkowej, co już trochę wyjaśnia. Zespół tworzy czwórka młodych muzyków:


Marcin Malinowski – klarnet
Michał Piwowarczyk – altówka
Piotr Skowroński – akordeon
Jarosław Stokowski – kontrabas

– których połączyła fascynacja muzyką żydowską twórcy i lidera zespołu Marcina Malinowskiego, swego czasu także lidera dobrze znanej w Kazimierzu kapeli Rzeszów Klezmer Band. Choć ich repertuar opiera się na korzeniach żydowskich, zawiera również w sobie elementy jazzu i awangardy, szczególnie XX wiecznej, o czym będziemy się mogli przekonać już w sobotę podczas koncertu w Knajpie U Fryzjera. Zapraszamy!

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę