Tydzień dla serca

Skomentuj (4)

Sprawdź swoje serce! - zbadaj za darmo ciśnienie, cholesterol i cukier. Na badania szczególnie zapraszamy osoby, które dawno się nie badały oraz mężczyzn w wieku 30 - 50 lat. Z doświadczeń lekarzy wynika, iż te grupy są najbardziej narażone na choroby układu krążenia.

Czekamy w punkcie pomiarowym SPZOZ ul. Lubelska 32/34 tel. 8810-319 w godzinach 7:00 - 10:00

Na badania należy koniecznie przyjść na czczo, nie wolno spożywać posiłków i słodkich napojów 12 godzin przed badaniem.

Badania odbywają się w ramach Polskiego Projektu 400 Miast.

Polski Projekt 400 Miast adresowany jest do społeczności miast i miasteczek liczących nie więcej niż 8 tysięcy mieszkańców oraz mieszkańców sąsiednich wsi. W całej Polsce w takich miejscowościach mieszka około 2,3 min osób. W małych miastach ze względu na duże bezrobocie, odległość od większych ośrodków miejskich - a co za tym idzie nowoczesnej prewencji i edukacji medycznej - choroby serca i naczyń są poważnym problemem i zagrożeniem dla zdrowia. Polski Projekt 400 Miast za swój główny cel uznaje redukcję ryzyka zawałów serca i udarów mózgu. W roku ubiegłym badaniami objęto 134 miasta w pięciu województwach. Łącznie przebadano ponad 33 tyś. osób.

Lubelska edycja Projektu trwa od 9 kwietnia do 29 kwietnia, w 13 miastach regionu. W każdym mieście przeprowadzona zostanie interwencja medyczna, czyli tydzień bezpłatnych badań przesiewowych. Badania sprawdzają poziom cholesterolu i glukozy w surowicy krwi oraz ciśnienie tętnicze. Badanie jest dobrowolne i nieodpłatne.

Osoby, u których zostanie wykryte nadciśnienie tętnicze, zostaną zaproszone do wzięcia udziału w specjalnym programie edukacyjnym. Ponadto przewidziano sfinansowanie im pogłębionych badań diagnostycznych.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę