Tuwim basem z odrobiną pieprzu

Inne oblicze poezji śpiewanej. "Tuwim basem”. Księżyc poezją okryty.

Projekt "Tuwim basem" narodził się w głowie basisty i wokalisty Piotra Szelesta, znanego z występów w zespołach Hom Tenks i Quasimodo. Stanowi on próbę połączenia wybranych utworów Juliana Tuwima z aranżacjami, które do tej pory nie były kojarzone z poezją.
Wykonywanie poezji generalnie przywodzi na myśl muzykę łagodną i stonowaną, akustyczną. Tymczasem poezja, w tym poezja Tuwima, ma w sobie wiele elementów poruszających nie tylko łagodne struny w naszych duszach.

Piotr Szelest wraz ze swoim wieloletnim przyjacielem Pawłem Wądołowskim zdecydowali się przygotować program, który przedstawi wielowątkowość poezji Tuwima, zarówno w warstwie literackiej jak i muzycznej. Mając na uwadze to, że w poezji słowo jest najważniejsze, zdecydowali się na aranżacje ascetyczne, na bas, głos i perkusję. Przy czym do tych skromnych środków wyrazu zdecydowali się podejść inaczej. Muzyka ta czerpie pełnymi garściami z bluesa, rocka, zahaczając o jazz i hip hop, bazując na stylistyce crossover. W warstwie tekstowej dominuje poezja miłosna, choć wybrano również wiersze o zupełnie innej stylistyce, również te mniej znane. "Tuwim basem" to poezja z pulsem i rytmem, podana z odrobiną pieprzu.

17 grudnia godz. 20.00
Trzeci Księżyc Mały Rynek 1 Kazimierz Dolny (budynek zabytkowych jatek koszernych)
liczba miejsc ograniczona
rezerwacje: sms 502 722 432 / korzeniowa@kazimierzdolny.pl
wstęp 20 pln

 

Tekst: Trzeci Księżyc

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę