Trzy koncerty na trzecie urodziny (video)

Przystanek Korzeniowa zaprasza na świętowanie trzecich urodzin. Dla ciała, ucha i ducha. Najbliższy weekend w Korzeniowej wypełni dobra muzyka, kuchenne specjały, śpiew ptaków i radosna wiosna. Trzy muzyczne wydarzenia na trzecie urodziny. Świętuj razem z nami! Przybywajcie!

Trzy koncerty na trzecie urodziny:


Pablopavo i Ludziki – 16 kwietnia – start 19.19 – wstęp 20 peelen


W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo – „Polor”. Poprzedziło ją ukazanie się dwóch singli. "Koty" zaprezentowane zostały nietypowo – bo jako związana z piosenką gra typu arcade. "Dancingowa Piosenka Miłosna" zaś, zyskała uznanie słuchaczy wielu stacji radiowych, zajmując między innymi wysokie czwarte miejsce na prestiżowej Liście Przebojów Trójki. Trzecim singlem promującym Polor był "Mikołaj".

W drugiej połowie 2014 roku Pablopavo wydał również album solowy – zdecydowanie bardziej surowy w brzmieniu i mocno akustyczny. Płyta „Tylko” – podobnie jak „Polor” – spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów oraz słuchaczy radiowych. Po raz kolejny na listach ogólnopolskich stacji zagościły single promujące to wydawnictwo: "Sobota"  i "Carlos".

Uwieńczeniem wyjątkowo intensywnego twórczo roku 2014 było przyznanie Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii "Muzyka Popularna".

17 kwietnia start 19.19 Nohavica w Kazimierzu – Jarząbek_Jurkiewicz – wstęp 10 peelen

Duet Jarząbek – Jurkiewicz to spotkanie dwóch lubelskich muzyków o odmiennej historii muzycznej, różnym guście oraz sposobie postrzegania muzyki. Spoiwem łączącym te osobowości jest ciekawość umiejscowienia słowa w muzyce, dlatego gruntem, na którym się spotykają, jest poezja śpiewana. Na koncercie zaprezentują piosenki Jaromira Nohavicy oraz autorskie piosenki Adama Jarząbka.

18 kwietnia start 19.19 November Project – wstęp 15 peelen


Kiedyś grupa Guns N'Roses zasłynęła epickim przebojem "November Rain", teraz November Project wysyłają w świat pozytywne wibracje i dziarskie reggae.

To muzyczny ewenement i wzór do naśladowania – November Project tworzą ludzie, którzy udowadniają, że w muzyce nie ma żadnych barier. Członkowie grupy poznali się na zajęciach z muzykoterapii na warszawskich Jelonkach. Szybko okazało się, że wspólne granie to dla nich wielka frajda. Stąd też decyzja o założeniu regularnego zespołu.

- Inicjatorem i liderem grupy jest Wiernik. To terapeuta, który na Osiedlu Przyjaźń zorganizował warsztaty szkoleniowe z umuzykalniania. Takie były początki naszej działalności – wspomina Michał "Eddy" Romanowski. – Teraz November Project to zespół, który regularnie koncertuje, komponuje, wydał płytę.

O krążku "Rastaferajna" członkowie grupy mówią, że to spełnienie ich marzeń. Na płycie znajdziemy 12 radosnych piosenek z tekstami pełnymi językowych wygibasów autorstwa Włodka "Paprodziada" Dembowskiego.

- Pojawienie się Włodka to moment przełomowy dla naszego składu. Bo wraz z nim pojawiły się teksty – tłumaczy Marcin "Starszak" Troszak. – W ten sposób zyskaliśmy formę i staliśmy się pełnoprawnym zespołem.

Swoją muzykę określają mianem "dziarskiego reggae", a ich motto brzmi: "Wszyscy jesteśmy specjalnej troski".

Zapraszamy z głębi korzeniowego serca!

 

Tekst: Korzeń
Fot. Z archiwum Klubojadalni
Przystanek Korzeniowa

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę