Trzeci Księżyc zwalnia przedświątecznie, ale koncertowo

Skomentuj (5)

Wrażliwy i pełen dobra. Jazz na Księżycu. Koncert Jakub Paulski Trio już w najbliższą sobotę 9 grudnia w Trzecim Księżycu.

Trzeci Księżyc zwalnia przedświątecznie. Jazz jest jak medytacja. Jest jak odpoczynek. Jak modlitwa. Gdzie można lepiej poznać siebie? Stojąc, siedząc, samotnie, razem… na Księżycu?..  Sam na sam z artystami i ich muzyką. Siedząc blisko, prawie na kolanach. Intymnie i bezpiecznie.

Jakub Paulski Trio to solowy projekt warszawskiego gitarzysty wykonującego autorski materiał oraz standardy jazzowe w oryginalnych aranżacjach. Zespół dąży do wypracowania indywidualnego brzmienia, łącząc w swoich kompozycjach elementy muzyki współczesnego jazzu, muzyki klasycznej oraz swobodnej improwizacji. Muzycy poprzez swoją wrażliwość, muzyczny zmysł, ale także dzięki wspólnemu zrozumieniu i graniu przekazują publiczności swoje muzyczne historie, inspiracje i emocje.

Jakub Paulski Trio:
Jakub Paulski – gitara
Franciszek Pospieszalski – kontrabas
Kacper Kaźmierski - perkusja

Jakub Paulski
Gitarzysta, kompozytor. W roku 2013 uzyskał stopień licencjata w zakresie gry na gitarze jazzowej na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Marka Dykty. W 2015 ukończył studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jakub komponuje własną muzykę i aranżuje muzykę klasyczną i filmową. Uczestniczył w warsztatach ze znanymi muzykami jazzowymi, takimi jak: John Scofield, Dave Kikoski, Victor Bailey, Mark Waggoner, Richie Barshay, Rory Stuart, Benjamin Drazen, Wojciech Niedziela-Meira, Marek Napiórkowski oraz Artur Lesicki. Jakub ponadto brał udział w konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia: 1 miejsce w X Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie z zespołem Sound of Affection; 3 miejsce w Azoty International Jazz Contest z zespołem Sound of Affection; Wyróżnienie w XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni z zespołem Sound of Affection; 2 miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Improwizacji Jazzowej w Bydgoszczy jako solista; 2 miejsce w Poznań Jazz Competition 2017 z zespołem Jakub Paulski Quartet. Gitarzysta jest liderem m. in: Jakub Paulski Quartet, Jakub Paulski Trio, Violin&Guitar Duo. Od kwietnia roku 2015 jest częścią zespołu Soup City - detektywistycznego spektaklu familijnego z udziałem utalentowanych młodych lalkarzy wraz z muzyką jazzową na żywo. Od 2016 roku jest częścią grupy teatralnej Afront specjalizującej się w spektaklach improwizowanych. Ponadto współpracuje z zespołem muzyki rozrywkowej prowadzonego przez wokalistę Kubę Jurzyka. Jakub jest pomysłodawcą i inicjatorem cyklu koncertów Opowieści Improwizowane, które odbywają się w praskiej Księgarni „Między Wierszami”. W swojej karierze wystąpił między innymi na Sopot Molo Jazz Festiwal 2015, festiwalu Letni Ogród Teatralny 2015 w Katowicach, festiwalu Interpretacje 2015 w Katowicach oraz III Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci we Wrocławiu.

Franciszek Pospieszalski
Pochodzi z muzycznej rodziny, jest muzykiem i kompozytorem czynnie działającym na terenie Polski i Europy. Koncertował w Polsce, Niemczech, Francji, Włoszech, Białorusi, Danii. Miał okazję wystąpić między innymi na scenach Teatru Wielkiego w Warszawie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Teatru Starego w Krakowie, Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, Teatru Dramatycznego w Warszawie, w Rytmisk Musikkonservatorium, czy w Jazz Instytut Berlin.  Laureat m.in.: 1 nagrody dla zespołu „FreeO” w Konkursie Azoty Tarnów Jazz Contest 2012 w kategorii zespołowej; wraz z zespołem „FreeO” Finalista 36-tego konkursu Jazz Juniors w Krakowie; indywidualne wyróżnienie w finale Ogólnopolskich Przesłuchaniach Kontrabasowych CEA; finalista festiwalu Jazz nad Odrą.
Współpracował m.in. z takimi muzykami: Albert Berger, Rocoe Mitchell, Jerzy Mazzoll. Ma na swoim koncie firmowany własnym nazwiskiem album „1st Level” nagrany dla wytwórni For-Tune.

Kacper Kaźmierski
Perkusista. Absolwent OSM I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi. Swoje umiejętności kształcił na AM w Katowicach czy w PSJ im. H. Majewskiego w Warszawie. Obecnie, student w klasie dr Łukasza Żyty na AM w Krakowie. Brał udział w licznych festiwalach i konkursach takich jak : Blue Note Jazz Competition, Przegląd Zespołów Jazzowych Gdyńskiego Klubu Ucho, Krokus Jazz Festiwal, Tarnów Jazz Contest czy International Jazz Platform, na których grał koncerty i zdobywał nagrody z różnymi formacjami. Regularnie występuje w Polsce i Europie. Współpracował z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny jazzu : Wojciech Groborz, Maciek Kądziela, Marek Kądziela i inni.

Scena Trzydziestu Krzeseł
Trzeci Księżyc (zabytkowy budynek jatek koszernych)
Mały Rynek 1 Kazimierz Dolny
start: 20:00
dla artystów: 20 pln
Rezerwacja: sms 502 722 432


Tekst: Trzeci Księżyc

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • _3K
  Miłość i Muzyka to fale tego samego oceanu...
  • pijany znad Grodarza
   Fajnie napisałeś. Dodałbym " oceanu głębi"
  • Ulka-Kazimierz
   "Oceanu głębi"... Hmm... To brzmi jak tęsknota @Pijanego znad... Grodarza ;-)
  • Wiktor
   " Ocean głębi" - coś przecudnego. Ciemności, chłód i kałamarnice.
 • s. furtianka
  Jazz jest jak....modlitwa ? Telefonuję zaraz do o. Tadeusza do Torunia.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2020. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2020. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę