Trzeci Księżyc zwalnia przedświątecznie, ale koncertowo

Skomentuj (5)

Wrażliwy i pełen dobra. Jazz na Księżycu. Koncert Jakub Paulski Trio już w najbliższą sobotę 9 grudnia w Trzecim Księżycu.

Trzeci Księżyc zwalnia przedświątecznie. Jazz jest jak medytacja. Jest jak odpoczynek. Jak modlitwa. Gdzie można lepiej poznać siebie? Stojąc, siedząc, samotnie, razem… na Księżycu?..  Sam na sam z artystami i ich muzyką. Siedząc blisko, prawie na kolanach. Intymnie i bezpiecznie.

Jakub Paulski Trio to solowy projekt warszawskiego gitarzysty wykonującego autorski materiał oraz standardy jazzowe w oryginalnych aranżacjach. Zespół dąży do wypracowania indywidualnego brzmienia, łącząc w swoich kompozycjach elementy muzyki współczesnego jazzu, muzyki klasycznej oraz swobodnej improwizacji. Muzycy poprzez swoją wrażliwość, muzyczny zmysł, ale także dzięki wspólnemu zrozumieniu i graniu przekazują publiczności swoje muzyczne historie, inspiracje i emocje.

Jakub Paulski Trio:
Jakub Paulski – gitara
Franciszek Pospieszalski – kontrabas
Kacper Kaźmierski - perkusja

Jakub Paulski
Gitarzysta, kompozytor. W roku 2013 uzyskał stopień licencjata w zakresie gry na gitarze jazzowej na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Marka Dykty. W 2015 ukończył studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jakub komponuje własną muzykę i aranżuje muzykę klasyczną i filmową. Uczestniczył w warsztatach ze znanymi muzykami jazzowymi, takimi jak: John Scofield, Dave Kikoski, Victor Bailey, Mark Waggoner, Richie Barshay, Rory Stuart, Benjamin Drazen, Wojciech Niedziela-Meira, Marek Napiórkowski oraz Artur Lesicki. Jakub ponadto brał udział w konkursach, zdobywając nagrody i wyróżnienia: 1 miejsce w X Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie z zespołem Sound of Affection; 3 miejsce w Azoty International Jazz Contest z zespołem Sound of Affection; Wyróżnienie w XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni z zespołem Sound of Affection; 2 miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Improwizacji Jazzowej w Bydgoszczy jako solista; 2 miejsce w Poznań Jazz Competition 2017 z zespołem Jakub Paulski Quartet. Gitarzysta jest liderem m. in: Jakub Paulski Quartet, Jakub Paulski Trio, Violin&Guitar Duo. Od kwietnia roku 2015 jest częścią zespołu Soup City - detektywistycznego spektaklu familijnego z udziałem utalentowanych młodych lalkarzy wraz z muzyką jazzową na żywo. Od 2016 roku jest częścią grupy teatralnej Afront specjalizującej się w spektaklach improwizowanych. Ponadto współpracuje z zespołem muzyki rozrywkowej prowadzonego przez wokalistę Kubę Jurzyka. Jakub jest pomysłodawcą i inicjatorem cyklu koncertów Opowieści Improwizowane, które odbywają się w praskiej Księgarni „Między Wierszami”. W swojej karierze wystąpił między innymi na Sopot Molo Jazz Festiwal 2015, festiwalu Letni Ogród Teatralny 2015 w Katowicach, festiwalu Interpretacje 2015 w Katowicach oraz III Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci we Wrocławiu.

Franciszek Pospieszalski
Pochodzi z muzycznej rodziny, jest muzykiem i kompozytorem czynnie działającym na terenie Polski i Europy. Koncertował w Polsce, Niemczech, Francji, Włoszech, Białorusi, Danii. Miał okazję wystąpić między innymi na scenach Teatru Wielkiego w Warszawie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Teatru Starego w Krakowie, Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, Teatru Dramatycznego w Warszawie, w Rytmisk Musikkonservatorium, czy w Jazz Instytut Berlin.  Laureat m.in.: 1 nagrody dla zespołu „FreeO” w Konkursie Azoty Tarnów Jazz Contest 2012 w kategorii zespołowej; wraz z zespołem „FreeO” Finalista 36-tego konkursu Jazz Juniors w Krakowie; indywidualne wyróżnienie w finale Ogólnopolskich Przesłuchaniach Kontrabasowych CEA; finalista festiwalu Jazz nad Odrą.
Współpracował m.in. z takimi muzykami: Albert Berger, Rocoe Mitchell, Jerzy Mazzoll. Ma na swoim koncie firmowany własnym nazwiskiem album „1st Level” nagrany dla wytwórni For-Tune.

Kacper Kaźmierski
Perkusista. Absolwent OSM I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi. Swoje umiejętności kształcił na AM w Katowicach czy w PSJ im. H. Majewskiego w Warszawie. Obecnie, student w klasie dr Łukasza Żyty na AM w Krakowie. Brał udział w licznych festiwalach i konkursach takich jak : Blue Note Jazz Competition, Przegląd Zespołów Jazzowych Gdyńskiego Klubu Ucho, Krokus Jazz Festiwal, Tarnów Jazz Contest czy International Jazz Platform, na których grał koncerty i zdobywał nagrody z różnymi formacjami. Regularnie występuje w Polsce i Europie. Współpracował z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny jazzu : Wojciech Groborz, Maciek Kądziela, Marek Kądziela i inni.

Scena Trzydziestu Krzeseł
Trzeci Księżyc (zabytkowy budynek jatek koszernych)
Mały Rynek 1 Kazimierz Dolny
start: 20:00
dla artystów: 20 pln
Rezerwacja: sms 502 722 432


Tekst: Trzeci Księżyc

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (5)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę