Trzeci Księżyc zaprasza na koncert

W najbliższą sobotę w Trzecim Księżycu wystąpi po raz kolejny grupa Blues Junkers. Artyści są przekonani, że z bluesem świat jest po prostu lepszy.

Zespół Blues Junkers (nazwa nawiązuje do kompozycji Championa Jack Dupree „Junker Blues”) został założony w Warszawie, w grudniu 2014 roku. Nazwa zespołu ma wyrażać silne uzależnienie członków zespołu od starej amerykańskiej muzyki: bluesa, rhytm’n’bluesa, boogie woogie i soulu. Cechą charakterystyczną Blues Junkers jest minimalizm. Zespół nie ma w składzie gitary basowej, a perkusista gra na małym zestawie perkusyjnym. Ma to na celu uzyskanie prostego, oldschoolowego brzmienia opartego na połączeniu starego pianina w stylu barrelhouse z lat 40-tych z brzmieniem gitary nawiązującym do takich mistrzów jak Freddie King, B.B King czy Robert Cray. W ten sposób możliwe jest wyeksponowanie w pełni głosu wokalistki, Natalii Abłamowicz, którego barwa i frazowanie nawiązuje stylistyką do takich wokalistek jak Katie Webster, Etta James, czy Ruth Brown.

Filozofią Blues Junkers jest granie bluesowych piosenek z charakterystycznymi melodiami, które można sobie nucić w pracy, na spacerze, na przystanku, pod prysznicem, w sklepie, a nawet u fryzjera. Hasłem rozpoznawczym Blues Junkers jest „Blues not dead” (to też jedna z autorskich kompozycji zespołu oraz tytuł ich studyjnej płyty). Blues Junkers to zespół z misją, jaką jest podtrzymywanie przy życiu bluesa poprzez pokazywanie ludziom, że to niezwykle atrakcyjna, szczera muzyka, która powinna gościć w mediach. Blues Junkers są przekonani, że z bluesem obecnym w mediach świat będzie po prostu lepszy.

W pierwszym roku swego istnienia Blues Junkers wystąpili na dużej scenie Rawy Blues, na którą zaproszono ich bez konieczności brania udziału w konkursie.

W kwietniu 2016 roku Blues Junkers jako zwycięzcy konkursu zespołów w ramach Suwałki Blues Festiwal 2015, reprezentowali Polskę na European Blues Challenge 2016 we Włoszech.

Zespół został uznany Odkryciem Roku 2015 przez czytelników kwartalnika „Twój Blues” w ankiecie Blues Top  2015. W ankiecie Blues Top 2016 w kategorii „Zespół Roku” Blues Junkers znaleźli się na 3 miejscu. Z kolei, w tej samej ankiecie wokalistka zespołu Natalia Abłamowicz została wybrana najlepszą wokalistką bluesową za rok 2017.

Poza koncertem na dużej scenie Rawy Blues, Blues Junkers mają na swoim koncie występy na międzynarodowych festiwalach bluesowych: Eutin BluesBaltica (Niemcy), European Blues Challenge (Włochy), Blues Aperitif (Czechy), Jesień z Bluesem, Suwałki Blues Festiwal, Blues Express, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Polish Boogie Festival oraz Jimiway Blues Festival.

Skład zespołu:

Natalia Abłamowicz – śpiew, kazoo,
Dominik Abłamowicz – piano, harmonijka

Scena Trzydziestu Krzeseł
Trzeci Księżyc (zabytkowe jatki koszerne Mały Rynek 1)
start: 20:00
15 czerwca 2019 (sobota)
liczba miejsc ograniczona
rezerwacje: sms 502 722 432 oraz na miejscu w 3K
dla artystów: 20 zł

 

Tekst: Trzeci Księżyc

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Trzeci Księżyc Lokalne Bistro


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę