Tobie śpiewam Lublinie w Kazimierzu

Skomentuj (1)

Piekarnia Sarzyński zaprasza na muzyczny spacer po Lublinie w Kazimierzu! Usłyszymy wiersze poetów związanych z Lubelszczyzną takich jak Józef Czechowicz, Edward Stachura, Julia Hartwig w muzycznej aranżacji zespołu Zespół Kształty słów.

Koncert zatytułowany „Tobie śpiewam Lublinie”  powstał z okazji obchodów 700 – lecia Lublina. 17 piosenek autorstwa założyciela i lidera zespołu Kształty słów Darka Kwiatkowskiego zostało skomponowanych do tekstów poetów związanych z Lubelszczyzną takich jak Józef Czechowicz, Edward Stachura, Julia Hartwig...

Podczas koncertu będziemy mieli okazję pospacerować z Józefem Czechowiczem ulicami Lublina, jakiego już nie ma, dać się ponieść porywom serca tak charakterystycznym dla Stachury, a również ukoić się w rytm kołysanek Franciszki Arnsztajnowej. Całości dopełnią utwory do tekstów współczesnych poetów: Sławomira Oleksiejuka, Jerzego Turowicza i Stanisława Kierońskiego.

Koncert jest utrzymany w stylistyce piosenki literackiej jak i cała twórczość zespołu Kształty słów, który istnieje od 2008r. W ciągu 10 lat istnienia grupa zdobywała nagrody na ogólnopolskich festiwalach poezji śpiewanej, występowała również podczas Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2014r. Wydany został również debiutancki album zespołu pt. Obiecaj na którym znalazły się autorskie piosenki do tekstów krakowskich poetów Marcina Urbana i Jerzego Goszczyńskiego.
 
Aktualnie grupa występuje w składzie:
Darek Kwiatkowski – fortepian, wokal, kompozycja
Kasia Kwiatkowska – wokal
Magdalena Sionkowska – skrzypce
Piotr Koczur – gitara.

Na koncert zapraszamy 5.05.2018 r. o godz. 19 do Piekarni Sarzyński.

Po koncercie będzie można nabyć debiutancką płytę zespołu pt. Obiecaj.


Źródło: Piekarnia Sarzyński

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Restauracje

Sarzyński - Restauracja Na Piętrze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę