Tobie śpiewam Lublinie w Kazimierzu

Skomentuj (1)

Piekarnia Sarzyński zaprasza na muzyczny spacer po Lublinie w Kazimierzu! Usłyszymy wiersze poetów związanych z Lubelszczyzną takich jak Józef Czechowicz, Edward Stachura, Julia Hartwig w muzycznej aranżacji zespołu Zespół Kształty słów.

Koncert zatytułowany „Tobie śpiewam Lublinie”  powstał z okazji obchodów 700 – lecia Lublina. 17 piosenek autorstwa założyciela i lidera zespołu Kształty słów Darka Kwiatkowskiego zostało skomponowanych do tekstów poetów związanych z Lubelszczyzną takich jak Józef Czechowicz, Edward Stachura, Julia Hartwig...

Podczas koncertu będziemy mieli okazję pospacerować z Józefem Czechowiczem ulicami Lublina, jakiego już nie ma, dać się ponieść porywom serca tak charakterystycznym dla Stachury, a również ukoić się w rytm kołysanek Franciszki Arnsztajnowej. Całości dopełnią utwory do tekstów współczesnych poetów: Sławomira Oleksiejuka, Jerzego Turowicza i Stanisława Kierońskiego.

Koncert jest utrzymany w stylistyce piosenki literackiej jak i cała twórczość zespołu Kształty słów, który istnieje od 2008r. W ciągu 10 lat istnienia grupa zdobywała nagrody na ogólnopolskich festiwalach poezji śpiewanej, występowała również podczas Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2014r. Wydany został również debiutancki album zespołu pt. Obiecaj na którym znalazły się autorskie piosenki do tekstów krakowskich poetów Marcina Urbana i Jerzego Goszczyńskiego.
 
Aktualnie grupa występuje w składzie:
Darek Kwiatkowski – fortepian, wokal, kompozycja
Kasia Kwiatkowska – wokal
Magdalena Sionkowska – skrzypce
Piotr Koczur – gitara.

Na koncert zapraszamy 5.05.2018 r. o godz. 19 do Piekarni Sarzyński.

Po koncercie będzie można nabyć debiutancką płytę zespołu pt. Obiecaj.


Źródło: Piekarnia Sarzyński

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Restauracje

Sarzyński - Restauracja Na Piętrze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę