Terytorialsi w Piotrawinie i Podgórzu

W najbliższy weekend ponad 330 żołnierzy Obrony Terytorialnej z batalionu dęblińskiego odbywać będzie intensywne szkolenia rotacyjne w powiecie puławskim, opolskim i kraśnickim. Jak zapewniają organizatorzy, podczas szkoleń nie będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki i nie wystąpią żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności.

Terytorialsi z 22 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dęblina 6 - 7 lipca pojawią się w ramach szkoleń m.in. w powiecie opolskim w rejonie wsi Piotrawin, Podgórz oraz na terenie Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego. Inne kompanie ćwiczyć będą w rejonie Kraśnika Fabrycznego i gminie Kurów.

W terenie terytorialsi odbywać będą szkolenia z taktyki, łączności, terenoznawstwa, w tym zajęcia z mapą, orientowanie topograficzne i nawigację. Natomiast umiejętności strzeleckie szlifować będą na strzelnicy garnizonowej w Dęblinie. Jak zapewniają organizatorzy, podczas szkoleń nie będą wykorzystywane żadne środki pozoracji pola walki, nie będzie używana amunicja. Nie wystąpią również żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności.

- Żołnierze Obrony Terytorialnej, by móc w pełni realizować swoją misję, jaką jest wspieranie i obrona lokalnych społeczności, coraz częściej szkolą się poza koszarami i poligonami. Obraz żołnierzy obrony terytorialnej ćwiczących na ulicach miast, w parkach, lasach nie powinien już nikogo zaskoczyć – mówi kpt. Damian Stanula oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2019! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2019. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę