Terytorialsi w Piotrawinie i Podgórzu

W najbliższy weekend ponad 330 żołnierzy Obrony Terytorialnej z batalionu dęblińskiego odbywać będzie intensywne szkolenia rotacyjne w powiecie puławskim, opolskim i kraśnickim. Jak zapewniają organizatorzy, podczas szkoleń nie będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki i nie wystąpią żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności.

Terytorialsi z 22 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dęblina 6 - 7 lipca pojawią się w ramach szkoleń m.in. w powiecie opolskim w rejonie wsi Piotrawin, Podgórz oraz na terenie Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego. Inne kompanie ćwiczyć będą w rejonie Kraśnika Fabrycznego i gminie Kurów.

W terenie terytorialsi odbywać będą szkolenia z taktyki, łączności, terenoznawstwa, w tym zajęcia z mapą, orientowanie topograficzne i nawigację. Natomiast umiejętności strzeleckie szlifować będą na strzelnicy garnizonowej w Dęblinie. Jak zapewniają organizatorzy, podczas szkoleń nie będą wykorzystywane żadne środki pozoracji pola walki, nie będzie używana amunicja. Nie wystąpią również żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności.

- Żołnierze Obrony Terytorialnej, by móc w pełni realizować swoją misję, jaką jest wspieranie i obrona lokalnych społeczności, coraz częściej szkolą się poza koszarami i poligonami. Obraz żołnierzy obrony terytorialnej ćwiczących na ulicach miast, w parkach, lasach nie powinien już nikogo zaskoczyć – mówi kpt. Damian Stanula oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę