Teatrzyk pod linami

Skomentuj (2)

zobacz więcej (9)

Ptaki i inne zwierzęta z magicznej walizki Zbigniewa Dmitrocy opanowały w miniony weekend Park Linowy Natura. W przedstawieniu „Skąd się biorą bajki” w wykonaniu Jednoosobowej Trupy Walizkowej aktywny udział brali także mali i duzi widzowie.

Sójki, żurawie, bociany, sowy, ale także wilki, niedźwiedzie, osły – te i inne zwierzęta opanowały Park Linowy Natura w Kazimierzu Dolnym. Zbigniew Dmitroca – aktor Jednoosobowej Trupy Walizkowej „Teatrzyk jak się patrzy” wyjaśniał małej i dużej publiczności „Skąd się biorą bajki”. W przedstawieniu aktywny udział brali również widzowie, którzy animowali tekturowe lalki zaprojektowane przez artystkę Magdalenę Józefczuk – Dmitrocę – malarkę i ilustratorkę książek dla dzieci. Zabytkowa walizka wciąż ujawniała kolejne zwierzątka – każdemu towarzyszył wiersz autorstwa Zbigniewa Dmitrocy - poety, bajkopisarza, tłumacza, satyryka i dramaturga, który podczas przedstawienia występował oczywiście jako aktor i reżyser.

- Początkowo trochę się bałem, że ta forma okaże się zbyt archaiczna w dzisiejszych czasach – mówi Zbigniew Dmitroca o początkach działalności Jednoosobowej Trupy Walizkowej „Teatrzyk jak się patrzy” – ale jak się okazuje prostota wcale tego nie dyskwalifikuje, a wręcz przeciwnie – myślę, że jest atrakcyjna. Poza tym moja walizka ma w sobie coś magicznego – budzi ciekawość, że z takiej walizki kilkoma ruchami powstaje coś na kształt sceny.

Jednoosobowa Trupa Walizkowa „Teatrzyk jak się patrzy” Zbigniewa Dmitrocy, który do Kazimierza przyjechał na zaproszenie Elżbiety Skoczylas,  z powodzeniem wystawia od 12 lat. Doceniła ją także publiczność w Kazimierzu.

A po przedstawieniu był czas, by pokonać jedną z czterech tras Parku Linowego Natura. Mimo tego, że przeszkody zawieszone są na wysokości od 2 m do 14m, radziły tu sobie świetnie nawet trzylatki – oczywiście korzystając z pomocy rodzica bądź instruktora. Mniej odważne spędzały czas na trasie Maluch, gdzie bezpieczeństwo zapewniały im siatki asekuracyjne.

- Pod koniec lipca planujemy jeszcze Weekend sportowy – mówi Krystyna Pawlic z Parku Linowego Natura. – Będą różne konkurencje od przechodzenia parku w tył, co jest trudną sztuką, po układanie skrzynek i wspinanie się po nich coraz wyżej z asekuracją. Będą konkursy, nagrody. Myślę, że będzie sporo śmiechu, sporo zabawy dla dzieciaków i dla dorosłych.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Kasia123
    No i jest oderwanie od telewizora i gier, fajne miejsce żeby spędzić czas na świeżym powietrzu z całą rodziną!
  • annaa
    Widać, że maluchy dobrze się bawiły. Wydaje mi się, że taka forma spędzania czasu to bardzo atrakcyjna propozycja. Na pewno zabiorę tu moje dzieciaki!

Mapa

Parki linowe

NATURA - Park Linowy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę