Teatr NN w Mięćmierzu

Już w najbliższą sobotę w Galerii Klimaty w Mięćmierzu odbędzie się spektakl literacko – muzyczny „Opowieści z Nocy” w wykonaniu Teatru NN. Wstęp wolny.

Oratorium muzyczno-literackie "Opowieści z Nocy" to nowa artystyczna forma w dotychczasowych poszukiwaniach Teatru NN. Specjalnie skomponowana, wykonywana muzyka na żywo w połączeniu z głosem narratora przywołującego relacje świadków, tworzy atmosferę pełną różnorodnych emocji.

- "Opowieści z Nocy" dotyczą Zagłady, mówią o konkretnych zdarzeniach, których nie mogą i nie chcą zapomnieć świadkowie – zapowiadają artyści. – Chcemy, aby pamiętali o nich także nasi widzowie. Po to one powstały.

 

Już w najbliższą sobotę, 2 września o godzinie 19.30 w Galerii Klimaty w Mięćmierzu widzowie będą mieli okazję wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Co ważne, wstęp jest wolny.

 

Tematyka spektaklu dotyka każdego jednego widza. Bez względu na wiek czy posiadaną wiedzę o najtragiczniejszych doświadczeniach ludzkości. 

 

Scenariusz i reżyseria: Tomasz Pietrasiewicz

Muzyka: Robert Brzozowski

Wykonawcy:

lektor - Witold Dąbrowski,

altówka - Marian Pędzisz,

kontrabas - Robert Brzozowski

 

Warto dodać, że w oratorium wykorzystano fragmenty relacji z kolekcji Historii Mówionej Ośrodka oraz wiersz Jakuba Glatsztejna "Lublinie, moje święte miasto" w tłumaczeniu Moniki Adamczyk-Garbowskiej.

Skomentuj


Mapa

Apartamenty

Galeria KLIMATY w Mięćmierzu - Dom Pracy Twórczej


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę