Szanty nad Wisłą

Skomentuj (4)

Zapraszamy mlodych wykonawców na I Przegląd Młodzieżowych Zespołów Piosenki Żeglarskiej, który odbędzie się w Kazimierzu nd Wisłą 21 sierpnia. Gwiazdą imprezy będzie zespół „Stare Dzwony”.

Kazimierz od wieków związany był z Wisłą, zarówno jako szlakiem handlowym, jak i miejscem odpoczynku i rekreacji.  Z tego też powodu Kazimierskie Towarzystwo Wiślane wraz z Kazimierskim Ośrodkiem Kultury organizuje tu I Przegląd Młodzieżowych Zespołów Piosenki Żeglarskiej.

 

Głównym celem Przeglądu jest zaprezentowanie dokonań amatorskich - muzycznych zespołów młodzieżowych i solistów. W Przeglądzie mogą brać udział młodzieżowe zespoły amatorskie i soliści z terenu całej Polski w wieku od 16 do 25 lat. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie trzech utworów o tematyce związanej z żeglarstwem w postaci nagrań demo. Nagrania oraz dwa egzemplarze tekstów wykonywanych piosenek i informacje o zespole należy przesłać na adres Kazimierskiego Ośrodka Kultury do dnia 10 lipca. Teksty nie mogą zawierać terminów obscenicznych, rasistowskich czy też nawołujących do korzystania z używek.

 

W finale Przeglądu weźmie udział 8 zespołów wyselekcjonowanych na podstawie analizy dostarczonego materiału demo. Każdy zespół występujący w finale będzie miał 20 minut na zaprezentowanie swoich umiejętności przed publicznością. Kolejność występów ustalona zostanie na podstawie losowania, które odbędzie się przed koncertem.

 

Główną nagrodą Przeglądu będzie nagranie audycji z zespołem nagrodzonym emitowanej na antenie Radia Lublin. Wyróżnione zespoły i soliści otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.

 

Na zakończenie Przeglądu wystąpi kultowy zespół „Stare Dzwony”, który gościł już w Kazimierzu rok temu.

 

Więcej informacji pod numerem telefonu: (81) 8810-040 

 

Fot. Z archiwum Kazimierskiego Ośrodka Kultury

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Ulka
  a właśnie, że to fajna choć kameralna impreza!!!byłam 2 razy, wybieram się trzeci, nie ukrywam, że ze względu na Stare Dzwony, które świetnie by brzmiały nawet w Zakopanym:)))
 • rudylesek
  kazimierz zawsze spiewem gościł czy to szanty czy klezmer
  Sporo tubylców jeżdzi na mazury pływać i śpiewać
 • Zegarkowy
  Kazimierz - miasto nieustającego festiwalu. Powoli jakość zaczyna przechodzić w ilość.... Narazie obserwujmy cicho lecz bacznie...
 • marek zegarek
  naprawde dziwaczny pomysl. bylem wielokrotnie swiadkiem szantowan na mazurach i tam to ma jeszcze jakis klimat. zlaza sie ludzie z lodek w porcie i cos tam spiewaja. ale w kazimierzu? :)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę