Szalom! Kazimierzu!

Skomentuj (5)
Kazimierskie Lato Filmów to nie tylko filmy. To także imprezy artystyczne towarzyszące pokazom kinowym. Imprezy oficjalne, ale i samorodne, jak na przykład występ lubelskiej grupy Szalom.
Późny czwartkowy wieczór w Kazimierzu nad Grodarzem. Mały rynek. Festiwalowe kino pod księżycem. Publiczność czekająca na "Zostaję!" w reżyserii Diane Kurys. Ktoś brzdąka na gitarze. Ktoś śpiewa. Gdzieś – dźwięki klarnetu? Instrument nietypowy jak na to miejsce...

Pod "Antałkiem" – grupa młodych ludzi gra muzykę klezmerską. To Szalom – młody lubelski zespół wywodzący się z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. K. Lipińskiego w Lublinie, od niedawna związany z kawiarnią "Szeroka 28" w Lublinie. Na czas festiwalu filmowego muzycy przenieśli się do Kazimierza Dolnego, gdzie można ich posłuchać między innymi w ogródku grillowym Cezarego Sarzyńskiego codziennie o 16.00 do niedzieli.

Tego typu muzyka doskonale wpisuje się w charakter Miasteczka nad Wisłą, które oprócz tego że jest lubelską perełką renesansu ma swoją żydowską przeszłość – przed wojną Żydzi stanowili połowę jego mieszkańców.

Skład zespołu:
Emilia Jarmoszewicz – fagot
Max Młynek – saksofon
Paweł Gorzel – gitara
Jaś Michalec – trąbka i śpiew
Mikołaj Wójcik – klarnet, śpiew

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę