Syn Geniusza w Puławach

Skomentuj (3)

W Pałacu Czartoryskich w Puławach w najbliższy piątek 11 grudnia w ramach Festiwalu "Muzyka Dawna – Persona Grata" odbędzie się koncert "Syn Geniusza" w wykonaniu cenionej na świecie polskiej orkiestry barokowej Arte dei Suonatori, której towarzyszyć będzie znany duński klawesynista Allan Rasmussen.

Festiwal "Muzyka Dawna - Persona Grata" od 17 lat popularyzuje utwory dawnych mistrzów. Koncerty odbywają się regularnie co miesiąc w kolejnych miastach Polski a także zagranicą. W grudniu festiwal zawita do Puław z koncertem „Syn Geniusza” poświęconym najstarszemu i najbardziej utalentowanemu synowi Jana Sebastiana Bacha - Wilhelmowi Friedemannowi Bachowi. To jego utwory zagra najlepiej rozpoznawalna na międzynarodowej scenie muzycznej polska orkiestra barokowa orkiestra Arte dei Suonatori ceniona za wysoki poziom i niezwykły kunszt wykonawczy. Towarzyszyć jej będzie Allan Rasmussen z Danii, jeden z najlepszych klawesynistów na świecie.

W programie:
- Sinfonia F-dur, F. 67
- Koncert klawesynowy D-dur, F. 41
- Koncert klawesynowy e-moll, F. 43

Organizatorem grudniowego koncertu w ramach Festiwalu "Muzyka Dawna – Persona Grata" jest przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym Oddział Muzeum Czartoryskich w Puławach.

Koncert "Syn Geniusza" w wykonaniu orkiestry barokowej Arte dei Suonatori i Allana Rasmussena z Danii
Kiedy:
11 grudnia piątek, godz. 18.00
Gdzie:
Pałac Czartoryskich w Puławach, Sala Kongresowa
Wstęp wolny.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (3)

Mapa

Muzea

Muzeum Czartoryskich w Puławach


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2019. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2019 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę