Sylwester 2022/2023 w Kazimierzu Dolnym. Czy impreza na Rynku się odbędzie?

Sylwester w Kazimierzu Dolnym to od lat wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga mieszkańców miasta, województwa lubelskiego i turystów z różnych stron Polski. Większość polskich miast decyduje się na pewne ograniczenia wydatków i dlatego rezygnuje z organizacji miejskich sylwestrów. Czy podobna sytuacja będzie miała miejsce również w Kazimierzu Dolnym? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Co prawda, to sylwester w Zakopanem cieszy się każdego roku zainteresowaniem turystów z całej Polski. Pomimo tego, że Kazimierz Dolny nie przeżywa aż tak dużego oblężenia, to może pochwalić się naprawdę dobrym zainteresowaniem. Turyści chętnie rezerwują noclegi w pensjonatach i hotelach. Uczestniczą w specjalnych balach sylwestrowych, spędzają czas w gronie najbliższych osób, czy hucznie witają Nowy Rok na Rynku. Imprezy organizowane w centralnym punkcie miasta, wpisały się już w tradycję. W ostatnich latach, z powodu pandemii koronawirusa, huczne imprezy były wstrzymane, dlatego każdy wierzył w to, że sylwester 2022/2023 w Kazimierzu Dolnym w końcu się odbędzie. Wysokie koszty energii spowodowały, że większość miast zdecydowała się odwołać miejskie sylwestry. A jaką decyzję podjął Kazimierz Dolny?


Czy Sylwester w Kazimierzu Dolnym się odbędzie?


Każdy, kto zamierza powitać Nowy Rok w chętnie odwiedzanym mieście na Lubelszczyźnie, nie powinien mieć żadnych powodów do niepokoju. W porównaniu do innych polskich miast, Sylwester w Kazimierzu Dolnym się odbędzie.


O decyzji, na swoim profilu na Facebook’u poinformował Artur Pomianowski - burmistrz Kazimierza Dolnego:


Drodzy Państwo, z przyjemnością informuję, że pomimo bardzo napiętego budżetu, wspólnie z dyrektorem KOKPiT zabezpieczyliśmy fundusze na zorganizowanie Sylwestra na rynku. Bardzo długo zastanawialiśmy się, czy w obecnej trudnej sytuacji finansowej, zdołamy znaleźć na to środki. Jednocześnie otrzymywałem od Państwa wiele głosów, że zeszłoroczna, pierwsza zabawa sylwestrowa na rynku, bardzo się podobała zarówno mieszkańcom, jak i gościom odwiedzającym Kazimierz. Tym bardziej cieszę się, że mogę podzielić się tą dobrą wiadomością. Na tegoroczną zabawę chcieliśmy zaprosić, podobnie jak w zeszłym roku zespół Dziady Kazimierskie. Niestety jeden z członków zespołu doznał kontuzji i musimy szukać innych rozwiązań. Będziemy Państwa na bieżąco informować o szczegółach imprezy.


Wszelkie szczegóły, związane z imprezą zostaną podane do publicznej wiadomości już niebawem.


Sprawdź noclegi w Kazimierzu Dolnym


SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę