Święto Kazimierskich Dołów

Skomentuj (3)

Tegoroczna jesień jakoś nie może się zdecydować: co przyjdzie, już się wycofuje. Kazimierzacy za to są zdecydowani: tu wciąż trwa lato bez dwóch zdań! I zapraszają na Święto Kazimierskich Dołów!

W zasadzie każdy szanujący się miłośnik Kazimierza wie, że Miasteczko nie kończy się na Rynku i Wiśle. Oprócz nie mniej pięknych wąwozów, z osławionym Korzeniowym Dołem, ma jeszcze same Doły – ulicę o tej nazwie, którą na pewno znają ci, którzy w rzeczone doły odważyli się zapuścić. Centrum Dołów w ostatnich kilku latach ulokowało się w Klubojadalni Przystanek Korzeniowa znajdującej się w tradycyjnej chałupce przy Korzeniowym Dole. I to właśnie tu odbędzie się Święto Kazimierskich Dołów, na które zaproszeni są wszyscy mieszkańcy ulicy Doły. Niech każdy, kto może, zabierze ze sobą gościniec i dobry humor i przyjdzie do Korzeniowej na wspólną biesiadę. „Sąsiedzie, podaj dalej i zabierz ze sobą sąsiada! – głosi hasło z plakatu zapowiadającego dobrosąsiedzką imprezę „Zadołowani 2015”.

To nie plotki ani zbytki ani mity ni bajanie!
Najprawdziwsze to są Doły i to Doły na żądanie!
Tylko w Kaziu takie Doły, że od razu człek wesoły!
Takie Doły tylko tu! A cha cha! U hu hu!
Zadołować zechciej z nami, Dołowymi sąsiadami.
Czas radosną uwerturę wysłać z Dołów prosto w Górę!
By spływała na nas deszczem, by smyrała nas promieniem,
żeby tam, gdzie grają świerszcze, rozkwitała uniesieniem.
Chodźmy! Chodźmy koło siebie, jak się chodzi koło pszczołów!
Niechaj o tym przypomina Święto Kazimierskich Dołów!

Tak na Zadolowane Świeto zaprasza wokalista Dziadów Kazimierskich Wlodek Dembowski. Początek imprezy 25 września w piątek o godzinie 18.00.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę