Święta tuż tuż

Skomentuj (1)

zobacz więcej (6)

Jeszcze niedawno na ulicach leżał śnieg i nic nie wskazywało na to, by święta nie były w innej tonacji niż biała. Kilka ciepłych dni wystarczyło jednak, by zapomnieć o zimie. W końcu Wielkanoc tuż tuż. W Kazimierskim Ośrodku Kultury jak zwykle o tej porze Kiermasz Wielkanocny.

Wielobarwne pisanki, palmy, wiklinowe koszyczki, serwetki i serwety, karty świąteczne, świece woskowe, rzeźby ludowych świątków i wiele innych wyrobów artystów ludowych można nabyć na Kiermaszu Wielkanocnym w Kazimierskim Ośrodku Kultury.

Szczególnie piękne są miejscowe pisanki – wykonane tradycyjnie, a także modną ostatnio techniką decoupage. Uwagę przykuwają także palmy wielkanocne przygotowane również zgodnie z tradycją, chociaż trudno powiedzieć, by powtarzały ubiegłoroczne wzory. Trawy, kwiaty i zioła pod ręką Małgorzaty Urban z Cholewianki układają się w modne palmowe bukiety, które mogą być ozdobą każdego świątecznego stołu. Chociaż palemka – jak mówi twórczyni ludowa – służy nie tylko do dekoracji. Poświęcona podczas Niedzieli Palmowej zanim trafi na tradycyjne miejsce – za świętym obrazem – posłuży do pobłogosławienia obejścia – domu i gospodarstwa, a połknięte baziowe kotki ochronią domowników m.in. od bólu gardła. Czy trudno jest przygotować taką palmę samodzielnie? O tym mogli się przekonać uczestnicy warsztatów, które towarzyszyły kiermaszowi.

Wystawa przygotowana przez twórców działających przy Kazimierskim Ośrodku Kultury potrwa do świąt.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę