Światowy Dzień Książki

Skomentuj (2)

zobacz więcej (7)

23 kwietnia na kazimierskim rynku odbył się Światowy Dzień Książki zorganizowany przez Bibliotekę Miejską w Kazimierzu Dolnym. Specjalnymi gośćmi byli aktorzy z Teatru im. Andersena w Lublinie.
O godzinie 11.00 kazimierski rynek wypełnił się dziećmi: przyszło aż trzy grupy z Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu Dolnym, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr I i Gimnazjum w Kazimierzu Dolnym, ze Szkoły Podstawowej w Skowieszynku oraz Rzeczycy. Dzieci z kolorowymi chorągiewkami przyciągały spojrzenia wszystkich przechodniów.
Gdy tylko pojawili się aktorzy - Mirella Biel i Konrad Biel zostali przywitani gromkim dzień dobry i lasem powiewających chorągiewek. Aktorzy zabrali dzieci i młodzież w świat „Harry’ego Pottera” oraz w krainę przygód sympatycznego labradora. Po uczcie duchowej była okazja wyszaleć się podczas zabaw z chustą,, która jak zawsze sprawiła niesamowitą frajdę uczestnikom i wywoływała niesamowite emocje. Można było także spróbować utrzymać równowagę na statku, szalejącym podczas burzy na pełnym morzu.

- Spotkanie miało na celu zaakcentować w naszej lokalnej społeczności, że 23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Spotkanie, w które zaangażowały się miejscowe szkoły miało rozbudzić w dzieciach i młodzieży, a także wśród przechodniów kazimierskiego rynku potrzebę częstszego sięgania po książkę. Spotkanie zaangażowało dzieci i młodzież w prace nad plakatami promującymi czytanie, które wyglądały pięknie. Były bardzo kolorowe, starannie wykonane i miały wypisane piękne hasła głoszące, że warto czytać książki, że książka to nasz przyjaciel – mówi Katarzyna Kapłon z Biblioteki Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. – Mamy nadzieję, że spotkanie, w którym wzięli udział, zachęci ich do częstszego sięgania po książkę i zaglądania do biblioteki.

Pracownicy Miejsko – Gminnej Biblioteki dziękują właścicielom lokali na Dużym Rynku za wyrozumiałość, a także właścicielom Baru MARS za możliwość podłączenia głośnika i mikrofonu oraz Policji za zapewnienie bezpieczeństwa podczas przebiegu imprezy.

Agnieszka Skrzyńska
Fot. Katarzyna Ponikowska

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Kuncewiczówka (gość)
    Zapraszamy na stronę Muzeum Nadwiślańskiego, gdzie można zobaczyć, jak młodzi ludzie z Kazimierza Dolnego i Dąbrówki uczcili ten "ksiązkowy" dzień w Domu Kuncewiczów pod opieką pani Małgorzaty Józefackiej i pani Moniki Matysiak.
  • krzysztof (gość)
    Ech łza się w oku kręci. Na czele nasze dzieciaczki ze Społecznej Szkoły w Skowieszynku :). Brawa dla Magdy i Asi i dzieci oraz organizatorów, sponsorów i aktorów ...iii dla autorów (książek oczywiście:)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę