Stop. To tylko wiersze

Poezja urodzonej na Grodzieńszczyźnie w 1946 roku Marii Szafran cieszy się uznaniem wśród użytkowników portali poetyckich. Z kazimierskimi miłośnikami literatury, nad którą pochylają się nie tylko greckie Muzy, autorka m.in. tomiku „Stop. To tylko wiersze” spotka się w KOKPiT – Bibliotece Publicznej 21 maja.

- Pełno w tych wierszach metafor, pięknych mocnych epitetów i odniesień do mitologii, co daje wrażenie głęboko przemyślanych strof i wielkiej wrażliwości dla otaczającej rzeczywistości. Autorka stosuje rym i rytm w swoich utworach, jednak nie da się przez nie przepłynąć na jednym oddechu. Z premedytacją podczas czytania wybija nas z rytmu, urywa rym, jak sądzę, nie z braku pomysłu, niemocy. Ona każe nam się zatrzymać, przystopować, zastanowić się nad każdym napisanym słowem. Odnaleźć swój sens w ukazanej nam rzeczywistości. Nasz osobisty, niczyj inny. Ciężko jest przejść obojętnie nad tak rzuconymi słowami – pisze o tomiku „Stop. To tylko wiersze” Patrycja Kobak na łamach bibliofilskiego portalu nakanapie.pl.

Ale to nie jedyny tomik w dorobku poetyckim urodzonej na Grodzieńszczyźnie w 1946 roku Marii Szafran. Radość pisania wypłynęła u niej z radości nauczania. Pracując w Wyszkowie z tak zwaną trudną młodzieżą, postanowiła zainteresować ją muzyką i poezją. To dla niej zaczęła pisać piosenki i wiersze. Potem jako Mariat odważyła się pokazać swoje poezje w Internecie, gdzie zyskała liczne grono czytelników. Wydała kilka tomików wierszy. Oprócz „Stop. To tylko wiersze” także „Ogień i woda”, „Życie jak pogoda – słońce i deszcz”, „Penicylina”, „Krzyku słów kilka” i powieść „Takie sobie życie”.

KOKPiT – Biblioteka Publiczna zaprasza 21 maja w środę na spotkanie autorskie z Marią Szafran. Początek o godzinie 10.00. Stop. To tylko poezja…

 

Skomentuj


Mapa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę