Stańko i Waglewski akustycznie

Skomentuj (2)
Unikalny koncert dwóch wybitnych artystów naszego kraju – światowej sławy trębacza Tomasza Stańki i lidera kultowej formacji Voo Voo Wojciecha Waglewskiego odbędzie się w końcu kwietnia w zabytkowych wnętrzach zabudowań dworskich w Janowcu.

Pomysł na wspólny koncert to efekt współpracy Wojciecha Waglewskiego z Tomaszem Stańką nad nową płytą zespołu Voo Voo – „21”. Stańko uczestniczył w nagraniu dwóch utworów na tej płycie: „Zbiera mi się” i „Papierosy i gin”, tworząc perełki, które są tej płyty prawdziwą ozdobą.

Koncert „Tomasz Stańko and Wojciech Waglewski akustycznie” będzie miał charakter muzycznej improwizacji, o żywiołowej, pełnej emocji atmosferze. Ten sposób prowadzenia koncertów praktykuje Waglewski nie od dziś.
- Każdy nasz koncert jest nową przygodą, nowym niezwykłym wyzwaniem –mówił Wojciech Waglewski o swych wystąpieniach z Mateuszem Pospieszalskim. – Nie mamy przygotowanego stałego repertuaru. Wszystko dzieje się na miejscu, tu i teraz. Dopiero wtedy decydujemy, co będziemy grać.

Co zdarzy się w Janowcu, podczas tegoż spotkania dwóch niezwykłych indywidualności muzycznych, pozostaje więc jeszcze tajemnicą... Ale, na pewno taką, która w myśl futurystycznej zasady „Minimum słów – maksimum emocji” zabarwi szklankę naszego dnia na swój unikalny kolor.

Koncert „Tomasz Stańko and Wojciech Waglewski akustycznie” odbędzie się 29.04.2006 r. o godzinie 19:00 w Janowcu nad Wisłą w zabytkowej stodole przy dworze. Cena biletu - 100 zł. Ilość miejsc ograniczona.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Zamek w Janowcu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę