Sprzątanie? Dopiero na wiosnę!

Skomentuj (21)

Zaśnieżony szczyt Góry Trzech Krzyży zachęca do zimowej wspinaczki. Kiedy się jednak decydujemy, czeka nas niespodzianka.

Niedawno do naszej redakcji dotarł mail od Czytelnika na temat Góry Krzyżowej.
 
- To, że od czasu do czasu ktoś powinien tam posprzątać, to jedno, ale podstawowe pytanie: czy wszyscy, którzy tam chodzą, robią to, żeby podziwiać piękne widoki? Cały szczyt i podejście jest w szkle! – napisał w liście do naszej redakcji Waldemar Rutkowski.
 
W załączeniu Czytelnik przesłał na dowód zdjęcia. Postanowiliśmy to sprawdzić.

Niestety, pytanie – kto zostawił tam taki bałagan, pozostaje bez odpowiedzi. Mogli to być zarówno turyści, jak i sami mieszkańcy. Policja nie otrzymała w ostatnim czasie żadnych zgłoszeń dotyczących imprez czy awantur na Górze Trzech Krzyży. Cóż więc można zrobić w tej sprawie? Oczywiście – posprzątać. Kto jest odpowiedzialny za porządek na tym terenie?

Od początku tego roku za porządek na Górze Trzech Krzyży odpowiada Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, gdyż obecnie ten teren nie ma dzierżawcy. Poprzednia umowa jego dzierżawy wygasła, zaś nowa nie została jeszcze podpisana.

– Gdy tylko pogoda na to pozwoli, pracownicy Miejskiego Zakładu Komunalnego w Kazimierzu na pewno pojawią się w tym miejscu, by uporządkować teren – mówi burmistrz Grzegorz Dunia.

Zdaniem burmistrza panująca aura nie sprzyja ani porządkom w tym miejscu, ani samemu wspinaniu się na Górę. Musimy więc czekać aż na wiosnę? Lub też na nowego dzierżawcę? 

- Burmistrz Kazimierza Dolnego ogłasza przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów numerem 1275 Góra Trzech Krzyży, położonej w Kazimierzu Dolnym przy ul. Zamkowej – czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej.

W opisie dodatkowych warunków umowy dzierżawy czytamy, że do obowiązków dzierżawcy będzie należało, m. in.: utrzymanie własnym staraniem i kosztem Góry Trzech Krzyży w stanie technicznym nie pogorszonym oraz należytego porządku i czystości terenu, a w tym ustawienie odpowiedniej ilości koszy na śmieci i umowy na wywóz nieczystości, odśnieżanie i zadbanie o właściwy w okresie zimowym stan nawierzchni ciągów pieszych na terenie przedmiotowej nieruchomości.

Przetarg na dzierżawę Góry Trzech Krzyży odbędzie się 7 marca o godzinie 10.00 w Urzędzie Miasta w Kazimierzu Dolnym przy ulicy Senatorskiej.

Oprócz tego gmina ogłosiła także przetarg na wykonanie projektu remontu ciągów komunikacyjnych do punktu widokowego na Górze Trzech Krzyży.

- Zakres zamówienia obejmuje wykonanie projektu budowlano – wykonawczego ciągów komunikacyjnych oraz kosztorysu inwestorskiego wraz z przedmiotem robót – czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej.

Przetarg już został zamknięty, oferty można było składać do 8 lutego. Teraz trzeba czekać na rozstrzygnięcie.

- Dziękujemy za wszelkie uwagi dotyczące utrzymania porządku w mieście – mówi burmistrz Grzegorz Dunia. – Możecie Państwo kierować je także bezpośrednio do Urzędu Miasta. Na pewno będziemy interweniować.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (21)

 • pijany znad Grodarza
  http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,13481949,Juz_wszystko_wiadomo__jesli_chodzi_o_ceny_smieci.html
 • Sebastian
  Jutro 28 02 2013 o 17 w Domu Kultury spotkanie z burmistrzem o ustawie śmieciowej. W końcu jakaś sensowna godzina.
 • TADZIO
  Toć to kup toć to trza pokazać jak to toć to zaradne i umie cegły kleić , na katar chyba?? za butelki to możesz se sztachetkę kupić i obrazek ze ściany z baru po spaleniu ... wolność dzwonku w swoim domku ...
 • pierogi frytki
  do pijango z nad godarza - kupuj sprzedaj butelki , pożycz od idola mistrza ekonomi i kup i postaw bar z hamburgerami i piwkiem po 5,5 zł super biznes . A jak nie masz kaski to w Prowidencie pożycz , żona mistrza doradzi ma kontakty koneksje
 • pijany znaed Grodarza
  No i te opłaty: 9 /14/. No i te ;WAŻNE. / grozi podwójna opłata/.
  Pomału dochodze do wniosku, że słusznym jest ta wysokośc, tym bardziej, że :" radni, po bardzo wnikliwej analizie". Zastanawia mnie jedno. Jak i gdzie pomieścimy te wszystkie kosze. Jak i kiedy one beda odbierane. Jak i gdzie bedą one utylizowane. Jakie korzyści finansowe osiagnie Urząd. Aha. Co z wysypiskiem Na Dabrówce.? Szczury mają sie dobrze.
 • pijany znaed Grodarza
  Uff. A co z Esterką? Toć to pierwowzór NIESZCZĘSCIA.
  Czytałem dzisiaj Kazimierzaka. Duzo o śmieciach, a Esterka?
 • Wanda & Wandzia
  Nawet ja zaufalam , bo znałam od lat , wiedziałam że leniwy i kłamliwy .Mówilam od lat zostaw to dziewcze , bo będziesz nikim przy niej. Prosił to zaufalam , dziś żałuje i cóż , nikt mi nie zwróci tego co pożyczylam na dwa miesiące tylko dwa . Człowiek starszy już a naiwny i czasami glupi
 • Dostawca
  Pewnie pomogą ! Nawet nie podziękowali za dary i tacę , a uzbierali b. Dużo , dziwie sie ludziom ze tacy naiwni . Ale sami obcy dawali na chleb dla rodzinki Spalonej przegranej pokrzywdzonej przez los .... , miejscowi znają to towarzystwo więc mieli swoje zdanie .A obcy kupili temat , nie znając prawdy o patologii od lat rozwijającej się, w tym środowisku a raczej przypadku.
 • Narty
  Rodzina. S.. Chętnie pomoże sprzątać , zebrali ponad 100 Tys to na 4 mce starczy , narty Italia i standard, żona wymaga .. A fred musiii bo adijosssss ! To pier dziadostwo bez wstydu
 • Szok
  Nie wiem skąd jesteś emigrator ale to nie Kaźmierzacy chodza na Krzyżówkę tylko turyści , przewaznie rozwydrzona młodzież z piwkiem w ręku .Wejdz raz na górę i zobacz kto to jest Kaźmierzacy czy przyjezdni?
 • emigrator
  @ szok a skad taka pewnosc? a moze to wlasnie imprezowicze z bezprawnie wybudowanego a potem samowolonie zniszczonego punktu widokowego przeniesli sie troche wyzej?
 • Klaudia Z
  I tak nie dojdą kto to zrobił ale miejsca szkoda.
  To część Kazimierza (tego magicznego miasta)więc powinna być równie reprezentacyjna co sam Kazimierz ! :)
  Pozdrawiam
 • kazimierzanin
  pijany przecież oni mówią o górze trzech krzyży a nie o wietrznej górze
 • kazimierzanka
  Nie wywołuj wilka z lasu ! Żal i smutek,co chcesz jeszcze wiedzieć ?
 • pijany znad Grodarza
  muszę się odnieść. Dzięki Ulka, chociaż nie podejrzewam Szoka coby On mnie podejrzewał, że to ja pozostawiam butelki na Wietrznej Górze. To nie te czasy, kiedy to grywało sie w pokera, a Esterka była blisko. Właśnie. Gdzie Esterka?
 • Szok
  Przepraszam Tadziu na starość się wszystko myli (mnie oczywiście)Jakoś tak mi się napisało .
 • Tadek
  Jeśli o mnie mowa, to jestem z Głogowa! :)
 • Szok
  Ulka pijany jako ''stały bywalec'' wtrącony dla żartu.Tadek też jest poza podejrzeniami , jeśli tak dba o środowisko jak pisze to raczej z Gorzowa nie przyjeżdża żeby pozbyc się butelek i puszek .Ulka przeciez doskonale wiesz kto ''zwiedza'' gorę trzech krzyzy .Owszem jest pewna grupa traperów i wędrowców ale oni raczej jeszcze pozbierają po innych bo na sercu im lezą czyste i zadbane szlaki .
 • kazimierzanka1
  Ale racje ma !
 • Ulka
  To powiedzmy, @Szok już niektórych wykluczył... ;-)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę