Góra do wzięcia

Skomentuj (20)

Góra Trzech Krzyży jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Kazimierzu Dolnym. Nieruchomość jest własnością miasta, jednak od lat oddawana jest w dzierżawę prywatnym przedsiębiorcom. Kto w tym roku będzie zarządzał Górą?

Kazimierz Dolny jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc na Lubelszczyźnie. Atrakcji, które przyciągają tu zwiedzających jest wiele. Jednak bez wątpienia jednym z najbardziej obleganych miejsc jest Góra Trzech Krzyży, z której rozpościera się wspaniały widok na całe Miasteczko.


Nieruchomość ta, choć jest własnością miasta, od lat oddawana jest w dzierżawę prywatnym przedsiębiorcom. Tak też będzie w roku bieżącym. W związku z tym, że sezon turystyczny zbliża się wielkimi krokami, burmistrz Kazimierza Dolnego ogłosił przetarg na dzierżawę Góry Trzech Krzyży.


Przetarg odbędzie się 24 marca o godzinie 10.15 w budynku Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym.

Gmina wydzierżawia Górę na okres dwunastu miesięcy od 1 kwietnia 2015 r. do 31 marca 2016 r. Wywoławczy czynsz dzierżawny za cały ten okres wynosi 70.000,00 zł netto plus VAT.


Dzierżawca będzie na Górze Trzech Krzyży obsługiwał ruch turystyczny, dbał o porządek i czystość tego miejsca.


Kto w tym roku będzie zarządcą Góry Trzech Krzyży? Tego prawdopodobnie dowiemy się już pod koniec marca.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (20)

 • Waldek
  Nieuważny "Obserwatorze" przeczytaj wpis "Wiara Kazimierz".
 • obserwator
  Burmistrzu Nasz ( Pisula ) prosimy o konkrety. Zamierzenia wobec Góry Trzech Krzyży (Góra do Wzięcia)nie są spójne z programem wyborczym który Pan głosił.Ta sprawa jak i wiele innych nie idą w dobrym kierunku.W Urzędzie nadal ignorancja chociaż widać pewne pozytywne zmiany w zachowaniu urzędników.
 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały usunięte. Prosimy o komentarze wolne od wulgaryzmów.
 • NAUCZYCIEL
  LOLA nie czepiaj się! Mam grube palce papiery na dysortografie i co tam jeszcze chcesz... Ogólnie chodzi mi o podejście do sprawy a TY szukasz dziury w całym. Myślmy i działajmy konkretnie.
  Kazimierzanko w czym niezupełnie mam racje? Wypowiedz się konkretnie- co 2 głowy to nie jedna. Może coś fajnego wymyślimy i "ktoś" z urzędu przeczyta to i zrealizuje temat.
  DZIWAKU w wyborach nie startowałem bo nie mam parcia na władze. Realizuje się w innej dziedzinie i z sukcesami :) Ale jakbym... to osobiście "przemeblowałbym' większość urzędu, wysłał na ulice do konkretnej roboty, zaczął od prostych WIDOCZNYCH rzeczy na które nie trzeba grubych milionów, które upiększyłyby to miasteczko. Jeżeli turyści będą ( nie chodzi mi tu o sezon i weekendy) to ludzie zaczną zarabiać, pieniądze zaczną wpływać do Urzędu i zacznie się to na co wszyscy czekamy.
  Jest tyle miasteczek w Polsce które w ostatnich latach WYPROMOWAŁY sie z przysłowiowego ZERA.
  Kazimierz jest na lepszej pozycji. Drogi P.BURMISTRZU , RADNI zacznijcie od rzeczy NAJPROSTSZYCH!!!! A My mieszkańcy nie szukajmy dziury w całym, dajmy działać i rozliczmy za 4 ltata!!
  A co do parkingu uważam że SZLABANY będą najlepszym rozwiązaniem i najbardziej opłacalnym dla miasta.
 • lola
  NAUCZYCIELU blędów i byków że czytać ciężko
 • kazimierzanka
  Na pewno, na pewno!!! Naprawdę? Masz rację Nauczyciel, ale niezupełnie ...
 • Dziwak
  Nauczyciel- czemuś Ty nie startował w wyborach?
 • NAUCZYCIEL
  Moja propozycja jest taka: Góre wydzierżawić - na konkretnej umowie w której wszystkio można ując pod groźbą kary( oczywiście pilnować tego!!) , parkingi jak w dużych miastach zrobić na szlabany i na wyjeździe automaty z opłatą wtedy nikt nie bedzie "kręcił lodów" cała kasa w mieście!!! Inwestycja na lata i 100% opłacalna. Cene dać niżaszą dla turystów ( napewno wybiorą ten) dla mieszkanców karty
  mieszkańca oraz unormować parkowanie na zakazach. Nagle pieniądze się znajdą na potrzebne sprawy. JESZCZE MACIE JAKIŚ PROBLEM DO ROZWIĄZANIA?
 • pijany znad Grodarza
  @ Kazimiera Przyjezdna>
  Świetna przestroga dla twierdzących, że " plan zabudowy " to MOŻNA OLEWAĆ a studium to nic nie warty papierek.
  Ostatnio stało sie TO MODNE na ostatniej sesji.
  ps. czy bedzie z niej relacja ?
 • jola
  Jakbysmy chcieli kontynuacji.to niepotrszebny bylby nowy burmistrz.
 • Marcin Gradziel
  Tak tak widzimy aż za bardzo że jest to ciąg władzy ale kogo Pana Pisuli czy byłego burmistrza .Prace idą w mieście jak krew z nosa.
 • wiara
  Spokojnie, wszystko będzie jak miało być. By MZK mogło prowadzić parkingi musi przekształcić się w spółkę. Przy obecnych przepisach nie ma innej możliwości. I o tym było mówione przed wyborami. W trzy miesiące nie da rady nadrobić straconego czasu. Zauważcie, że parkingi i Góra Trzech Krzyży idą w dzierżawę jedynie na rok. Budżet był ustalony przez poprzednika, obecni Radni tylko go klepnęli. Nieważne, czy MZK mogłoby wziąć parkingi w zarząd czy nie, budżet zapewne zakładał wpływy z ich dzierżawy. Niestety jest coś takiego jak ciągłość władzy, a tym samym na zmiany jeszcze chwilę poczekamy. Ale będzie dobrze.
 • pijany znad Grodarza
  @ Krystyna @ Marcysia.
  Tak było. Mial reaktywować Zaklad Usług Komunalnych z czym wszyscy zgadzaliśmy się. Stało się inaczej.
 • Marcysia
  Chwileczkę...to nie jest defetyzm.To konfrontacja obietnic wyborczych i faktów, które im zaprzeczają.
  @Krystyno( najlepsze życzenia imieninowe),co tu mają cuda do rzeczy.
 • krystyna
  Chwileczkę ...siejecie defetyzm.wyobraźcie sobie gmina zarządza obiektem(|tutaj jest to Góra Trzech Krzyży)zatrudnia pracowników, biletuje i ile tych biletów będzie sprzedawane i czy będzie utrzymany porządek...wątpię i czy w sumie przyniosłoby to kasie urzędu jakieś pieniądze. Dajcie człowiekowi się wykazać jego poprzednik przez 8 lat niewiele zdziałał a tu po kilku miesiącach wymagacie cudów.
  No chyba że Wam było dobrze za poprzednika a to zmienia postać rzeczy.
 • rys
  a co ten Pisula może zrobi jak sie na niczym nie zna tak jak ci radni obiecywali zmiany a zmian żadnych
 • jola
  Nie wierze nastepny burmistrz nie dotrzymuje slowa .Bardzo mi przykro.
 • Nieobecny
  Ale parkingi te z idą na przetarg. Kolejny Konował!
 • Z RYNKU
  To było w kampanii mówione,teraz jest po kampanii i jest co innego robione.Obiecanki cacanki a głupiemu radość.
 • :) :) :)
  A to przetarg trzeba robić, przecież w kampanii było mówione że gmina będzie obsługiwać parkingi na puławskiej to czemu Górę nie może? No chyba że zwycięzca już znany.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę