Spotkania z Kazimierzem

Skomentuj (1)

Kim był Św. Kazimierz Królewicz, patron Rzeczpospolitej Obojga Narodów? Jakie były jego związki z Kazimierzem Dolnym? Odpowiedzi na te i inne pytania możecie poznać już w najbliższą sobotę podczas prelekcji historycznej Kazimierza Parfianowicza „Spotkania z Kazimierzem”.

Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego nie od dziś organizuje różnego rodzaju spotkania poświęcone historii nadwiślańskiego Miasteczka i ludziom silnie z tym miejscem związanych. Teraz mamy okazję uczestniczyć w cyklu spotkań prowadzonych przez Kazimierza Parfinowicza, zatytułowanym „Spotkania z Kazimierzem”. Prelekcje odbywać się będą co dwa miesiące w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki.


- Zachęceni sukcesem i pozytywnym odbiorem ciekawej prelekcji Kazimierza Parfianowicza na temat kapliczki przy ul. Szkolnej postanowiliśmy zrealizować cykl podobnych spotkań klubowych poświęconych badaniom historycznym pana Kazimierza – czytamy na stronie internetowej Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego. – Tematem sobotniego spotkania będzie Św. Kazimierz Królewicz, patron Rzeczpospolitej Obojga Narodów i jego związki z Kazimierzem Dolnym.


Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 28 marca o godzinie 13.30 w sali kinowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę