Spotkania z Kazimierzem

Skomentuj (1)

Kim był Św. Kazimierz Królewicz, patron Rzeczpospolitej Obojga Narodów? Jakie były jego związki z Kazimierzem Dolnym? Odpowiedzi na te i inne pytania możecie poznać już w najbliższą sobotę podczas prelekcji historycznej Kazimierza Parfianowicza „Spotkania z Kazimierzem”.

Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego nie od dziś organizuje różnego rodzaju spotkania poświęcone historii nadwiślańskiego Miasteczka i ludziom silnie z tym miejscem związanych. Teraz mamy okazję uczestniczyć w cyklu spotkań prowadzonych przez Kazimierza Parfinowicza, zatytułowanym „Spotkania z Kazimierzem”. Prelekcje odbywać się będą co dwa miesiące w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki.


- Zachęceni sukcesem i pozytywnym odbiorem ciekawej prelekcji Kazimierza Parfianowicza na temat kapliczki przy ul. Szkolnej postanowiliśmy zrealizować cykl podobnych spotkań klubowych poświęconych badaniom historycznym pana Kazimierza – czytamy na stronie internetowej Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego. – Tematem sobotniego spotkania będzie Św. Kazimierz Królewicz, patron Rzeczpospolitej Obojga Narodów i jego związki z Kazimierzem Dolnym.


Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 28 marca o godzinie 13.30 w sali kinowej Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Kultura

Towarzystwo Przyjaciół m. Kazimierza Dolnego


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę