Spotkanie opłatkowe czytelników

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Bibliotece Miejskiej w Kazimierzu Dolnym odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe czytelników, które poprzedził występ dzieci z przedszkola im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu Dolnym.
Maryja, Józef, dzieciątko Jezus, a wokół pasterze oraz bielutkie aniołki, to główni bohaterowie jasełek. W te tradycyjne role wicelili się mali artyści z kazimierskiego przedszkola. Były to niezwykłe jasełka, bo dzieci podczas występu tańczyły i śpiewały kolędy oraz piosenki świąteczne. Przybyli do biblioteki goście nagrodzili małych artystów gromkimi brawami, a maluchy obdarowały wszystkich przybyłych gości kolorowe lichtarzyki i inne własnoręcznie wykonane drobne upominki.

Potem przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i życzenia, które składali sobie wzajemnie czytelnicy, korzystający ze zbiorów kazimierskiej biblioteki przy Lubelskiej. Podczas wigilijnej kolacji narodziła się idea powstania Kazimierskiego Klubu Czytelnika, który gromadziłby regularnie wszystkich miłośników książek. Pierwsze spotkanie Klubu odbędzie się w drugiej połowie stycznia. Biblioteka już zaprasza wszystkich chętnych. 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę