Spłonął dom

Skomentuj (5)

zobacz więcej (11)

Na ulicy Senatorskiej w poniedziałek w godzinach wieczornych w jednym z budynków mieszkalnych wybuchł pożar. Rodzina pozbawiona dachu nad głową spędziła noc poza domem.

Na ulicy Senatorskiej niedaleko strażnicy OSP w Kazimierzu Dolnym w jednym z budynków mieszkalnych wybuchł pożar. W akcji ratowniczo – gaśniczej uczestniczyło 6 jednostek straży pożarnej.

- Działania były utrudnione z tego względu, że pożar powstał na poddaszu. Są to bardzo trudne pożary – mówi rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Puławach mł. bryg. mgr inż. Krzysztof Morawski. – Działania były prowadzone z zewnątrz i od środka, gdzie strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Właściciele opuścili budynek, z którego wyniesiono opróżnione butle gazowe na propan – butan i sprzęt tak, aby ograniczyć straty.

Pożar wyglądał bardzo groźnie, z daleka było widać płomienie i słychać trzaski pękającego eternitu, którym pokryty był dach budynku. Na szczęście nie przeniósł się na parter. Ogień udało się ugasić po dwu i pół godzinach.

Prawdopodobną przyczyną pożaru – jak podaje straż pożarna – było zapalenie się sadzy w kominie.

Rodzina spędziła noc u sąsiadów. Dom nadaje się do remontu.

- Rodzinie zostanie udzielona pomoc doraźna – mówi wiceburmistrz Marzanna Cendrowska, która była na miejscu zdarzenia i rozmawiała z poszkodowanymi.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę