Spłonął autokar

Skomentuj (19)

W pobliżu hotelu „Król Kazimierz” spłonął stojący na poboczu ulicy Puławskiej autokar turystyczny. W akcji gaśniczej brały udział dwie jednostki straży pożarnej.

Dziś w godzinach południowych doszło do pożaru autokaru turystycznego zaparkowanego na poboczu ulicy Puławskiej w pobliżu hotelu „Król Kazimierz”. W akcji gaśniczej, która trwała półtorej godziny i zakończyła się o godzinie 13.00, brały udział dwie jednostki straży pożarnej z Kazimierza Dolnego i Puław. W wyniku pożaru, którego jako prawdopodobną przyczynę strażacy wskazują niesprawność systemu ogrzewania postojowego samochodu, zniszczeniu uległa komora silnika, dwa tylne siedzenia i karoseria autokaru. Nikt nie odniósł obrażeń, ale autokar nie nadaje się do dalszej jazdy.

 

Świadkowie twierdzą, że autokar miał problem z wyjazdem z błotnistego pobocza. W tym miejscu radni kilkakrotnie wnioskowali o budowę parkingu, który i tak tu funkcjonuje „na dziko”. Zagęszczenie aut parkujących w pobliżu hotelu jest duże, a warunki są - jak widać. Dlaczego samochody nie korzystają z pustego zwykle parkingu hotelowego – to już kwestia odrębna.

 

Fot. Janusz Kowalski

Skomentuj


Dodane komentarze (19)

 • jankowalski
  @Obserwator-ja przynajmniej nie zmieniam danych tak jak raz"korekta"z Kazimierza ,drugi raz Emna z Lublina{zobacz IP},często pisuje sam z sobą -taki inteligent,nawet ci zwraca uwagę,wracając do tematu z twojej propozycji nie skorzystam ,co będzie robił ten Burmistrz jak on nic nie umie po za byciem Burmistrzem.
 • Obserwator
  rzeczywiście popełniłem "literówkę" powinno być "blogera" ale Twoja propozycja wydaje się bardziej trafna.
 • Korekta
  Obserwator pomyliłeś litery ,powinno być ''blagiera''
 • Obserwator
  Czytając komentarze "Jankowalski" odnoszę wrażenie że miasteczko Kazimierz traci wiele przez niedocenienie tego "blogiera". Wyłania się bowiem postać która zjadła wszystkie rozumy, posiada wybitny intelekt, nienaganne maniery,nieposzlakowaną opinię,jest czysty jak łza, szanuje ludzi, najlepiej wie co i jak należy w tym mieście zrobić i pewnie jest według własnego mniemania przykładnym i żarliwym katolikiem. Dziwię się więc dlaczego jeszcze nie został wybrany Burmistrzem? Wzywam więc wszystkich mieszkańców do do głosowania w najbliższych wyborach na tego "idealnego kandydata" - wybitny talent się wam marnuje!!!!!!!!!
 • pijany znad Grodarza
  @ Mat. Należy Ci się awans.
 • tak sobie myślę
  Kierowca parkował na poboczu, aby nie płacić za parking (hotel ma własny płatny parking).
  Jeżeli pobocze byłoby utwardzone i byłby w tym miejscu płatny parking, to pewnie pojechałby gdzie tylko można za darmo i tam się zapalił.
  Pożar nie miał związku z parkowaniem tylko niesprawnością autokaru.
 • Emma
  a co nas to obchodzi , nie nasze małpy nie nasz cyrk
 • Mat
  Ciekawe kiedy i jak zabiorą ten autokar z Kazimierza? Bo jak na razie stoi jak stał a za tydzień znowu odwilż i będzie niezłe bagno. Muszą chyba sprowadzić z Lublina holownik, podnieść go za tylną oś i holować tyłem.
 • Janusz Kowalski
  @minio. Coś się u....ł z tym zablokowaniem, nic podobnego nie miało miejsca, chodź czasami jest problem z dodawaniem komentarzy, ale tylko czasami.
  Odnoście spalonego autokaru, podtrzymuje swoje wcześniejsze spostrzeżenia, oczywiście nie przesadzając o przyczynach zaistniałego zdarzenia- nie jestem biegłym- chodź czynności oględzin robiłem zawodowo przez 15 lat. Na fakt spalonego autokaru zwróciłem uwagę w kontekście braku utwardzonego pobocza. W tym miejscu. O tą inwestycje zwracałem się do burmistrza wielokrotnie, wskazując sposób i jak również źródło finansowania. Uważam, że parking w tym miejscu powinien być wybudowany na odcinku od piekarni ” Zgoda” po „Żuraw”. Dodatkowy parking w tym miejscu rozwiązałby problem parkowania w tym rejonie, a także mógłby stać się dodatkowym źródłem dochodów, zarówno dla miasta jak też dla potencjalnych inwestorów.
 • jankowalski
  @Minio-od kiedy to tak jesteś z integrowany z miastem.
 • minio
  panie Kowalski nie baw sie pan w policjanta bo był pan nim kiedyś a zajmij się poważnymi sprawami tak jak panu radze ale do pana mówić to tak jak do słupa dziękuje za zablokowanie mnie na pana blogu dobrze pan wie ze radni w pewnych sprawach w gminie nic nie zrobią bo nie chcą i nie moga
 • jankowalski
  W miejscu tym burmistrz zdjął znaki zakazu i zatrzymywania się,ale jest strefa ograniczonego postoju na terenie m.Kazimierz,więc co robi policja
 • BUSOMAT.PL
  Ciekawe co było przyczyną tego spalenia.
 • Małorolnik
  Dokładnie: ciągłe żale nt braku miejsc do parkowania, a ogromne parkingi przy wjeździe do Kazimierza stoją puste. Może postawić zakaz parkowania (i egzekwować!) na całej ulicy przy Królu Kazimierzu, to problem sie rozwiąze, z korzyścią dla okolicznych mieszkańców.
 • zygi
  Powinien kierowca dostać mandat za parkowanie autokaru w tym miejscu parking dla autokarów jest przy cpn a
 • pijany znad Grodarza
  Mówi się też, że : TAK MUSIAŁO BYĆ, a to domena Sił Wyższych. Wytłumaczenie takie zwalnia nas od myslenia i O TO CHODZI.
 • tak sobie myślę
  Nie ma wątpliwości,autokar parkował na lewym poboczu, więc "dużą ilość rozdrobnionego błota" miał na lewym kole.
  Co do wyników śledztwa Pana Janusza można mieć już tylko wątpliwości,zwłaszcza "samozapłonu przegrzanego silnika"
  Samozapłon to samorzutne zapoczątkowanie procesu spalania.
  Następuje na skutek osiągnięcia przez substancje chemiczne temperatury... no właśnie samozapłonu.
  Czasem samozapłonem określa się zapalenie się niedosuszonego siana lub słomy w stercie.W tym przypadku jednak przyczyną jest wzrost temperatury na skutek nasilonego przebiegu reakcji mikrobiologicznej- fermentacji, czemu towarzyszy wydzielanie się ciepła.
  Elementy palne urządzeń techniczne oraz maszyn ulegają ZAPALENIU na skutek niesprawności lub niewłaściwego użytkowania.
  Panie Januszu, NIE MUSI się Pan na wszystkim znać, ale też NIE MUSI wypowiadać na każdy temat
 • borys
  Jestem na co dzień kierowcą Tir-a i wedlug mnie nie nie doszło do zapłonu przez to że nie mógł wyjechac z grząskiego podłoża,raczej przyczyną było webasto
 • Janusz Kowalski
  W mojej ocenie samochód miał problemy z wyjechaniem z grząskiego pobocza.Kierowca mimo grząskiego terenu próbował jednak wyjechać, świadczą o tym ślady na lewym tylnym kole (duża ilość wciśniętego w protektor rozrobionego błota,prawe tylne koło nie posiada takich śladów). W takich okolicznościach mogło dojść do przegrzania silnika,a następnie do samozapłonu.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę