Spacer z flamingami Leny Suboty

zobacz więcej (20)

Bajkowe, magiczne, niepowtarzalne... Takie właśnie są prace Leny Suboty. W Galerii Grabskich w Kazimierzu Dolnym otwarta została wystawa prac artystki „Spacer z flamingami”.

Lena Subota jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu. Tworzy w technikach dobrze znanych, takich jak rysunek, akwarela i olej, które łączy w bardzo wyjątkowym i niepowtarzalnym stylu. Jej unikatowe dzieła podziwia i docenia cały świat. W miniony weekend zawitała także do Kazimierza Dolnego. Wystawę „Spacer z flamingami” oglądać możemy w Galerii Grabskich przy ulicy Lubelskiej.

- Wykwintne sploty barw, harmonia linii, finezja ornamentów oraz splot tematów i wątków od ponad trzydziestu lat materializują się w malarstwie przepełnionym światłem, powietrzem i zmysłami, gdzie rzeczywistość miesza się z fantazją – podsumowują organizatorzy wystawy. – Obrazy Leny Suboty pogrążają nas w magicznie dualistyczny świat fikcji i realności, w którym nie ma miejsca na ponure nastroje i problemy życia codziennego. Jej obrazy zmuszają do marzenia na jawie...

Jak podkreśla Olga Grabska, prace Leny Suboty pełne są bajkowych elementów, metafory i symboliki. Od tych obrazów nie można wręcz oderwać oczu. Zachwycają swoją subtelnością i pozytywną energią, która z nich wręcz promieniuje.

- Według mnie to jest sposób patrzenia na świat – mówi dr Waldemar Odorowski. – Artystka nie chce widzieć tego, co jest koślawe, szare i toporne. Chce zobaczyć i pokazać to, co w świecie można dostrzec pięknego. Ja myślę, że taka jest intencja autorki, by nie tyle pokazać tę piękniejszą stronę, co podzielić się z widzami, czyli z nami, swoim sposobem widzenia. Przekonać nas, że taki świat też istnieje.
Sama artystka zapytana o to, dlaczego na jej obrazach bardzo często pojawiają się kobiety w towarzystwie ptaków, psów czy kotów, odpowiada, że rysuje to, co najbardziej rysować lubi.

- Skąd czerpię pomysły? Chodzę do teatru, na wystawy, wszystko oglądam i z tych wrażeń, które we mnie pozostaną, tworzę moje prace – mówi Lena Subota. – Uwielbiam włoski renesans, ale też ogólnie szeroko pojętą sztukę. Wszędzie można znaleźć coś bardzo ciekawego i wartościowego. Bardzo serdecznie zapraszam do oglądania.

Skomentuj


Mapa

Galerie

Galeria Grabskich


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę