Śledztwo w sprawie kości

Skomentuj (5)

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym idzie pełną parą. Nie oznacza to jednak, że problemy omijają budowę szerokim łukiem. W związku z podejrzeniem, że na terenie budowy mogą znajdować się ludzkie szczątki, kontynuacja prac stanęła pod znakiem zapytania.

Lokalne media rozpisują się o tym, iż w jednym z sadów w gminie Wilków, w ziemi, którą przywieziono z terenu budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym, znaleziono ludzkie kości. Pojawiają się przypuszczenia, że najprawdopodobniej pochodzą one z przedwojennego cmentarza żydowskiego zniszczonego podczas II wojny światowej. Cmentarz ten wchodzi, bowiem w teren działki, na której stała stara a teraz jest budowana nowa szkoła. Jednak jak się okazuje, informacje te nie są jeszcze potwierdzone przez żadne instytucje.


Faktem jest, że w sadzie położonym w miejscowości Wrzelów, w gminie Wilków znaleziono kości. Ale zakład medycyny sądowej nie zweryfikował jeszcze, czy są to faktycznie szczątki ludzkie i z jakiego okresu pochodzą. Nie potwierdzono również tego, że ziemia przywieziona do tego właśnie sadu pochodzi z terenu budowy szkoły w Kazimierzu. Pobrane zostały odpowiednie próbki, zarówno z sadu, jak i z terenu budowy, by śledczy mogli ustalić, czy jest to ta sama ziemia.
Na terenie budowy szkoły w Kazimierzu odbyły się już częściowe oględziny z udziałem śledczych z puławskiej prokuratury. Jednak na miejscu nie znaleziono żadnych szczątków ludzkich.

Prace przy budowie szkoły cały czas trwają. Prokuratura na razie nie ma podstaw, by je wstrzymać. Jeśli pojawią się nowe ustalenia, będziemy o tym informować.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • pijany znad Grodarza
  @ Witek. A Ty o czym niby ?
 • Witek
  Pijany, pogadamy jak wytrzeźwiejesz...
 • pijany znad Grodarza
  @ Szok. Przecież to samo napisałem co Ty.
 • szok
  Zaraz zaraz Pijany a za ciebie kto na cmentarzu sprząta ? Gmina Żydowska krzyczy o holokauscie a szkoda im pieniędzy na sprzątanie tym w imieniu których tak krzyczą ??nie rozumiem AŻ takiej oszczędności
 • pijany znad Grodarza
  Tam kości, a na ul. Czerniawy macewy w POKRZYWACH.
  ps. turysci sa przekonani, ze to zaniedbanie Urzedu. Wiem, że Gmina Żydowska zrezygnowała z uslugi sprzatania.
  Panie Burmistrzu. Prosze siegnać po środki prawne.
  Ulica Czerniewy w kupach końskiego łajna. Czyzby to protest za FAKTYCZNE pozbawienie dorożkarzy miejsca dla dorożek na ul. Plebanka. Ulica ta słuzy do parkowania samochodow wbrew ustawionym tam znakom. Panie Burmistrzu itd itp.

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę