Siódme urodziny Korzeniowej

Siódme urodziny Przystanku Korzeniowa. Klubojadalnia zaprasza na specjalny urodzinowy koncert.

The Bartenders i dj Karma Sound uświetnią powołanie Korzeniowej do życia. Szykuje się taneczny wieczór przy dźwiękach 9 osobowej miniorkiestry The Bartenders oraz setach dj Karma Sound!

Start: 16:30 (Karma Sound), 18:18 (The Bartenders)
Wstęp: korzeniowy kapelusz 20 PLN dla Zespołu


The Bartenders spotkali się w Warszawie w 2006 roku. Połączyła ich fascynacja dokonaniami jamajskich muzyków lat 60. i 70. XX wieku oraz oryginalny pomysł skonfrontowania ich charakterystycznego podejścia do melodii i rytmu z krajową melodyką i tradycją muzyczną.

O tym, że trafili w dziesiątkę, okazało się niebawem, a ostatecznie słuszność obranej drogi potwierdziły m.in. kooperacja ze światowego formatu gwiazdą muzyki ska – Dr. Ring Dingiem, obecność na festiwalach Rototom Sunsplash w Hiszpanii czy Męskie Granie w Żywcu, a ostatnio wspólne występy i nagrania z legendarnym zespołem Alibabki.

Od jesieni 2015 roku The Bartenders biorą udział w projekcie „Tribute to Alibabki” zorganizowanym z okazji 50. rocznicy premiery EPki „W rytmach Jamajca ska” zespołu Alibabki, daty uznawanej za początek obecności muzyki jamajskiej w Polsce. Ich rolą było skomponowanie i wykonanie na żywo „jamajskich” aranżacji wybranych utworów z dyskografii Alibabek z towarzyszeniem czołówki krajowych wokalistek i wokalistów sceny reggae/ska takich, jak m.in. Junior Stress, Damian SyjonFam, Paprodziad czy Andrzej Krzywy. Zespół został bardzo wysoko oceniony za swoją pracę, również przez same Alibabki, które ponownie spotkały się z muzykami w Studiu im. H. Debicha Radia Łódź. Zarejestrowane podczas sesji utwory trafią na planowany na 2020 rok dwupłytowy album „Tribute to Alibabki”.

Grupa ma na koncie dwa albumy długogrające, z których ostatni, o tyleż alarmującym co zuchwałym tytule „Poles are movin'!”, ukazał się w 2019 roku na płycie winylowej. Ponad dziesięcioletnie doświadczenie w poruszaniu publiczności do tańca zawarli nań w dwunastu autorskich kompozycjach, konsekwentnie kombinując z jazzującym ska i reggae, analogowym brzmieniem i śpiewanymi po polsku i angielsku tekstami.

The Bartenders to wulkan energii scenicznej, gorących rytmów i oryginalnej oprawy wizualnej. Wychodząc od korzeni jamajskiego ska i reggae, stworzyli unikalną formułę, która poprzez kolaborację z innymi gatunkami muzycznymi stała się uniwersalna.

Karma Sound dj/selektor, animator i promotor muzyki jamajskiej w Polsce.

Początki jego działalności sięgają 1998 roku i fascynacji „muzyką serc” – jamajskim reggae. Z czasem jego winylowe selekcje wzbogacały największe perły innych gatunków muzycznych rodem z Jamajki, z calypso, ska, rocksteady, roots & culture, rub a dubem i dancehallem na czele. Naturalny rozwój i zgromadzoną przez Karma Sound płytotekę doceniły największe krajowe festiwale reggae (Regałowisko Bielawa, Reggaeland, Ostróda Reggae Festival czy One Love) i ich publiczność, o czym świadczą regularne powroty artysty tamże, w tym rekordowo na płocki Reggaeland – 8 razy! Natomiast klubowa publiczność miała okazję do zatracenia się w tańcu przy jego selekcjach u boku takich artystów jak The Jolly Boys, Tippa Irie, Ras Luta, Zjednoczenie Soundsystem, Roots Fyah, Cheeba czy Kapitan KaCeZet.
Najwyższej klasy jamajskie selekcje prezentowane w dziesiątkach klubów i festiwali w całej Polsce dla niejednokrotnie kilkusetosobowej publiczności to tylko część działalności Karma Sound. Jako promotor odpowiada za organizację licznych imprez i koncertów, w tym takich cyklicznych wydarzeń, jak: Karaibski Cud, Reggae w Mieście, Reggae Unity Bazar, Bass Riddim… w najważniejszych warszawskich klubach związanych z muzyką karaibską.


Do najnowszych przedsięwzięć, w które zaangażowany jest Karma Sound zaliczają się współpraca ze stołecznym soundsystemem SubNation (ponad 20 kW mocy) – jako selektor i promotor, jak również działalność promocyjna za pośrednictwem gromadzących coraz większą liczbę fanów stron na Facebooku Reggae w Polsce i Reggae w Europie, na których wszystkie informacje związane z szeroko rozumianą „kulturą reggae” zamieszczane są bezpłatnie.


Tekst: Korzeniowa

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę