Siódme urodziny Korzeniowej

Siódme urodziny Przystanku Korzeniowa. Klubojadalnia zaprasza na specjalny urodzinowy koncert.

The Bartenders i dj Karma Sound uświetnią powołanie Korzeniowej do życia. Szykuje się taneczny wieczór przy dźwiękach 9 osobowej miniorkiestry The Bartenders oraz setach dj Karma Sound!

Start: 16:30 (Karma Sound), 18:18 (The Bartenders)
Wstęp: korzeniowy kapelusz 20 PLN dla Zespołu


The Bartenders spotkali się w Warszawie w 2006 roku. Połączyła ich fascynacja dokonaniami jamajskich muzyków lat 60. i 70. XX wieku oraz oryginalny pomysł skonfrontowania ich charakterystycznego podejścia do melodii i rytmu z krajową melodyką i tradycją muzyczną.

O tym, że trafili w dziesiątkę, okazało się niebawem, a ostatecznie słuszność obranej drogi potwierdziły m.in. kooperacja ze światowego formatu gwiazdą muzyki ska – Dr. Ring Dingiem, obecność na festiwalach Rototom Sunsplash w Hiszpanii czy Męskie Granie w Żywcu, a ostatnio wspólne występy i nagrania z legendarnym zespołem Alibabki.

Od jesieni 2015 roku The Bartenders biorą udział w projekcie „Tribute to Alibabki” zorganizowanym z okazji 50. rocznicy premiery EPki „W rytmach Jamajca ska” zespołu Alibabki, daty uznawanej za początek obecności muzyki jamajskiej w Polsce. Ich rolą było skomponowanie i wykonanie na żywo „jamajskich” aranżacji wybranych utworów z dyskografii Alibabek z towarzyszeniem czołówki krajowych wokalistek i wokalistów sceny reggae/ska takich, jak m.in. Junior Stress, Damian SyjonFam, Paprodziad czy Andrzej Krzywy. Zespół został bardzo wysoko oceniony za swoją pracę, również przez same Alibabki, które ponownie spotkały się z muzykami w Studiu im. H. Debicha Radia Łódź. Zarejestrowane podczas sesji utwory trafią na planowany na 2020 rok dwupłytowy album „Tribute to Alibabki”.

Grupa ma na koncie dwa albumy długogrające, z których ostatni, o tyleż alarmującym co zuchwałym tytule „Poles are movin'!”, ukazał się w 2019 roku na płycie winylowej. Ponad dziesięcioletnie doświadczenie w poruszaniu publiczności do tańca zawarli nań w dwunastu autorskich kompozycjach, konsekwentnie kombinując z jazzującym ska i reggae, analogowym brzmieniem i śpiewanymi po polsku i angielsku tekstami.

The Bartenders to wulkan energii scenicznej, gorących rytmów i oryginalnej oprawy wizualnej. Wychodząc od korzeni jamajskiego ska i reggae, stworzyli unikalną formułę, która poprzez kolaborację z innymi gatunkami muzycznymi stała się uniwersalna.

Karma Sound dj/selektor, animator i promotor muzyki jamajskiej w Polsce.

Początki jego działalności sięgają 1998 roku i fascynacji „muzyką serc” – jamajskim reggae. Z czasem jego winylowe selekcje wzbogacały największe perły innych gatunków muzycznych rodem z Jamajki, z calypso, ska, rocksteady, roots & culture, rub a dubem i dancehallem na czele. Naturalny rozwój i zgromadzoną przez Karma Sound płytotekę doceniły największe krajowe festiwale reggae (Regałowisko Bielawa, Reggaeland, Ostróda Reggae Festival czy One Love) i ich publiczność, o czym świadczą regularne powroty artysty tamże, w tym rekordowo na płocki Reggaeland – 8 razy! Natomiast klubowa publiczność miała okazję do zatracenia się w tańcu przy jego selekcjach u boku takich artystów jak The Jolly Boys, Tippa Irie, Ras Luta, Zjednoczenie Soundsystem, Roots Fyah, Cheeba czy Kapitan KaCeZet.
Najwyższej klasy jamajskie selekcje prezentowane w dziesiątkach klubów i festiwali w całej Polsce dla niejednokrotnie kilkusetosobowej publiczności to tylko część działalności Karma Sound. Jako promotor odpowiada za organizację licznych imprez i koncertów, w tym takich cyklicznych wydarzeń, jak: Karaibski Cud, Reggae w Mieście, Reggae Unity Bazar, Bass Riddim… w najważniejszych warszawskich klubach związanych z muzyką karaibską.


Do najnowszych przedsięwzięć, w które zaangażowany jest Karma Sound zaliczają się współpraca ze stołecznym soundsystemem SubNation (ponad 20 kW mocy) – jako selektor i promotor, jak również działalność promocyjna za pośrednictwem gromadzących coraz większą liczbę fanów stron na Facebooku Reggae w Polsce i Reggae w Europie, na których wszystkie informacje związane z szeroko rozumianą „kulturą reggae” zamieszczane są bezpłatnie.


Tekst: Korzeniowa

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę