„Różyczka” – wkrótce premiera!

Skomentuj (11)

Za niecałe dwa tygodnie 12 marca na ekranach kin zobaczymy film Jana Kidawy – Błońskiego „Różyczka”, do którego plenery realizowano w Kazimierzu Dolnym.

„Różyczka” to najnowszy film Jana Kidawy Błońskiego opowiadający o miłości Adama Warczewskiego – znanego pisarza (Andrzej Seweryn) do młodziutkiej Kamili (Magdalena Boczarska). Artysta nie podejrzewa, że ich związek, który wywołał oburzenie w środowisku z powodu różnicy wieku, wykształcenia i pozycji, nie jest kwestią przypadku. Nie wie, że jego ukochana od dawna spotyka się z Romanem Rożkiem – agentem UB (Robert Więckiewicz), z którym łączy ją silna namiętność, a wkrótce... miłość. Jej małżeństwo z Warczewskim ma posłużyć tylko do łatwiejszej inwigilacji pisarza przez tajne służby bezpieczeństwa, które chcą go skompromitować. O tym, co z tego wyniknie, przekonamy się już 12 marca.

W obsadzie „Różyczki” zobaczymy także m.in. Grażynę Szapołowską w roli pani Romy, Jana Frycza jako pułkownika Wasiaka, Krzysztofa Globisza jako literata, Jerzego Kamasa - w roli prezesa PEN-Clubu.

Plenery do tego filmu były realizowane latem 2008 r. w Kazimierzu. Zobaczymy m.in. zdjęcia z rynku, gdzie wśród tłumu turystów i miejscowych rozpoznać można będzie kazimierskich statystów, czy z Albrechtówki.

„Różyczka”. Film fabularny 118 min. Rok produkcji: 2010.

Skomentuj


Dodane komentarze (11)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę