Nie żyje Jerzy Kamas

Skomentuj (2)

Jerzy Kamas nie żyje. Wybitny aktor filmowy i teatralny. Odtwórca roli Stanisława Wokulskiego z „Lalki” czy Adama, męża Róży z „Cudzoziemki”. Odszedł w wieku 77 lat.

W wieku 77 lat zmarł Jerzy Kamas, wybitny aktor filmowy i teatralny. Przez ponad czterdzieści lat artysta był związany z warszawskim Teatrem Ateneum, w którym stworzył kilkadziesiąt wybitnych ról. Jednak większości z nas znany jako Stanisław Wokulski z serialu „Lalka”. Wystąpił także w wielu filmach, m.in.: w "Dolinie Issy" w reżyserii Tadeusza Konwickiego, "Nocach i dniach" - dwuczęściowym dziele Jerzego Antczaka oraz obrazach „kazimierskich” - w "Cudzoziemce" w reżyserii Ryszarda Bera, „Dwóch Księżycach” i „Różyczce”.


- Jerzy Kamas, to niezapomniany odtwórca roli Adama, męża Róży, w filmie pt. "Cudzoziemka" według powieści Marii Kuncewiczowej – pisze na Facebooku Wanda Michalak, kierownik Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów, oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. - Prototypem tego bohatera był ojciec pisarki - profesor Józef Dionizy Szczepański, matematyk.


Zdjęcia do filmów „Dwa Księżyce” i „Różyczka” były realizowane w Kazimierzu Dolnym. W „Dwóch Księżycach” Jerzy Kamas wcielił się w postać Bohdana, brata Malwiny, zaś w „Różyczce” był prezesem PEN-Clubu.


Ostatnim filmem, w którym wystąpił był obraz „Wszystkie kobiety Mateusza” z 2012 roku. W roku ubiegłym w mediach pojawiły się informacje, że aktor zmaga się z chorobą nowotworową. Jerzy Kamas zmarł 23 sierpnia.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę