Rozmowy o życiu, sztuce i kobietach

Skomentuj (4)

Bohaterami jej książki są ludzie, którzy porzucili miasto, karierę i przyjaciół, by na wsi odkryć na nowo sens swojego życia i realizować pasje, wymagające ogromnej determinacji i siły ducha. Anna Kamińska – autorka książki “Miastowi. Slow food i aronia losu” – była gościem spotkania w ramach cyklu “Kazimierz bywa kobietą” w pensjonacie Vincent.

W czwartek 8 marca w ramach cyklu “Kazimierz bywa kobietą” mogliśmy posłuchać niezwykłych opowieści Anny Kamińskiej, publikującej m.in. w "Wysokich Obcasach", "Malemen" i "Zwierciadle", autorki książki pt. “Miastowi. Slow food i aronia losu.”

Bardzo interesujący okazał się sam proces powstawania tej książki – podróż autorki starym jeepem przez Polskę, odwiedzane domy i siedliska oraz sposób na rozmowy z ich mieszkańcami – czas, otwartość i autentyczna ciekawość.

Na spotkanie przyjechała jedna z bohaterek książki – Ksenia Samsel, która w zawrotnym tempie przeobraziła się z pnącej się po szczeblach kariery bankowej menadżer w hodowcę koni i aktywną mamę trzech córek. Spakowała wszystkie swoje szpilki do pudełek i zamieniła je na trzy pary kaloszy oraz poczucie sensu istnienia.

Kolejni bohaterowie książki obecni byli na spotkaniu za pośrednictwem aronii. Przysłane przez nich owoce można było skosztować w postaci soku, nalewki, konfitur, dżemu oraz czekoladek.

Popijając nalewki i sok goście mogli podziwiać przywiezione specjalnie na spotkanie z Kozłówki materace i poduszki lniane wypełniane łuską gryki, jak i ręcznie malowane obrusy i serwetki autorstwa Pracowni Eko – Art.

Spotkanie poprowadziła, jak zwykle rewelacyjnie, Aleksandra Markiewicz, dzięki której w mieście odbywają się bardzo interesujące spotkania literackie.

Wnętrza pensjonatu wypełniała radosna energia i rozmowy o życiu, sztuce i kobietach. A w międzyczasie okazało się, że… w Kazimierzu i okolicach mieszka mnóstwo potencjalnych bohaterów kolejnej książki Pani Anny Kamińskiej. Czy powstanie książka o mieszkańcach Kazimierza i okolic?


Tekst i foto: Joanna Stefańska

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • rekina
  To komuś innemu powinno sie podziękować, a nie osobie, która potrafi sie chwalić cudzą pracą jedynie.
 • uczestniczka
  Serdeczne PODZIĘKOWANIA dla głównej organizatorki tych spotkań Pani Doroty Szczuki.
 • mila
  chapeau bas dla właścicielki pensjonatu za umiejetne współtworzenie kazimierskiego klimatu na każdym ze spotkań w trakcie ostatniego tygodnia:)
 • pijany znad Grodzrza
  Taki jest właśnie Kazimierz Dolny n/Wisłą. Intryguje. Tej WARTOŚCI nie można zatracić.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę