Rowerzyści dla trzeźwości (video)

Z kazimierskiego Rynku wyruszyli w sobotę. W niedzielę Grupa Rowerowa Matras sforsowała Warszawę i dojechała do Twierdzy Modlin. Rajd Rowerem wzdłuż Wisły promuje zdrowy tryb życia i trzeźwe spojrzenie na świat.

Przed nimi 627 km na rowerze wzdłuż Wisły. Czwórka uczestników Rajdu Rowerem wzdłuż Wisły 9 maja o godzinie 10.00 wyruszyła z kazimierskiego Rynku do Gdańska. Ich trasa prowadzi przez Kozienice-Świerże Górne-Magnuszew-Mniszew-Czersk-Konstancin Jeziorna-Warszawa Wilanów-Warszawa Zamek Królewski-Nowy Dwór Mazowiecki-Modlin-Czerwińsk-Wszogród-Płock-Rokice-Dobrzyń n/Wisłą-Włocławek-Nieszawa-Ciechocinek-Toruń-Ostromecko-Fordon-Świecie-Chełmno-Grudziądz-Nebrowo Wielkie-Kwidzyń-Gniew-Pelplin-Tczew-Śluza Przegalińska Świbno-Sobieszewo-Gdańsk Twierdza Wisłoujście.

- Jedziemy, by pokazać, że popieramy trzeźwość i zdrowy styl życia – mówi Krzysztof Matras z Grupy Rowerowej Matras. – Jesteśmy w stałym kontakcie z Kazimierzem Piskorkiem, który biegnie w swoim Biegu Trzeźwości dookoła Polski. Chcemy spotkać się z nim 16 maja w Gdańsku. Tam też będzie meeting trzeźwościowy i koncert łąki Łan.

Na trasie podobnie jak Kazimierzowi Piskorkowi biegacze, rowerzystom towarzyszą inni rowerzyści, którzy dołączają się, by wspólnie przejechać kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów. Uczestnicy rajdu zapraszają do wspólnej jazdy!

Trasa z Kazimierza do Gdańska jest pierwszym etapem Rajdu Rowerem wzdłuż Wisły. Jego drugi etap Barania Góra – Kazimierz Dolny odbędzie się na jesieni. Zaliczenie obu etapów pozwoli  rowerzystom zdobyć odznakę „Wiślana Trasa Rowerowa”.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę